aydinototepe aydinototepe

BÜYÜKŞEHİR’DEN İLÇELER ARASI SPOR OYUNLARI

20 / 09 / 2019

İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Daire Başkanlığı ile İzmir Büyükşehir Belediyespor’un birlikte organize ettiği, İlçeler Arası Spor Oyunlarının temeli atıldı.

İlçe Belediyeler, İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri, Gençlik Spor İl ve İlçe Müdürlükleri ile Federasyonlar’ın da katılım sağlayacağı İlçeler arası spor oyuncuları hazırlıkları tüm hızıyla başladı.

2020 Nisan ve Haziran ayları içerinde yapılacak olan önemli bir projeyi hayata geçirmek için şimdiden çalışmalarına start verdi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in yürüttüğü 3. Cemre buluşmasında açıklanan bu anlamlı proje hayata geçirilmesi için ilk adım atıldı.

Organizasyon sorumlusu Deha Erduran ise, “Bu anlamda yapılacak büyük projeyi İzmir Büyükşehir Belediyespor Sportif Direktörü Saffet Türksoyuer ile özenle çalışarak İzmir’e faydalı bir çalışmayı armağan etmek istiyoruz. İlerideki dönemlerde ise geleneksel hale getirmek istiyoruz” dedi.

Konu hakkında açıklama yapan İzmir Büyükşehir Belediyespor Kulübü Sportif Direktörü Saffet Türksoyuer, “Çocuk ve gençlerin spor yapmalarını destekleyip, kabiliyetli çocukların değerlendirilmesini ve keşfedilmesini sağlamak, onlara belediye olarak  sosyal çevrelerini genişletmelerine imkan tanımak ve farklı tecrübeler kazandırmak istiyoruz” dedi.

Organizasyon içeri ve hedefi hakkında konuşan Saffet Türksouer, “30 ilçede ki paydaşlarla ortak olarak hareket edilerek, Atletizm, Basketbol ve Voleybol branşlarının kesin olarak yer aldığı, organizasyonda yer alması beklenen 2 branşın ise yapılan anket sonucuna göre belirleneceği, toplamda 5 branşta ilçe oyunları yapılacak. Daha sonraki hedefimiz, ilçelerin karma takımlarını, tarihi paydaşlarla  belirlenecek, 3 veya 4 günlük bir zaman diliminde İzmir’in merkezi ve spor tesisi bakımından uygun olan bir alanında birleştirerek, İlçe oyunları düzenlemek olacaktır” diye belirtti.

Sözlerine devam eden Türksoyuer, “İlçe oyunlarında  oluşturulacak İzmir karma takımımızla ‘Akdeniz Kentler Birliği ’ ve ‘Cittaslow ‘ gibi uluslararası ağlarda bir organizasyon düzenlemek  ve İzmir’i spor alanında uluslararası seviyeye taşımak olacaktır” dedi.

 

İLK TOPLANTI 17 EYLÜL’DE OLDU

17 Eylül 2019 tarihinde gerçekleşen ilk toplantıya, İzmir Belediyesi adına İBB Gençlik ve Spor Daire Başkanı Hakan Orhunbilge, İBB Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Ersan Odaman, Konak Belediye Meclis Üyesi ve İBB Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Şamil Sinan An, İBB Sportif Direktörü Saffet Türksoyuer ve İzmir’deki İlçe Belediye ve Spor kulüpleri katılım gösterdi. Toplantıya katılım sağlayan isimler gerçekleşecek olan bu projeye her türlü desteğin verileceği belirtirdi.

 

 

Haber ve Foto: Yılmaz ÖZLAHLAN

 

 

 

 

aydinotoalt

BENZER HABERLER

ANKET

HAVA DURUMU

IZMIR

Copyright © 2017. Ege Spor Life