çoruhluastepe çoruhluastepe

BELEDİYE KÜTAHYASPOR ALTYAPISINA BÜYÜK DESTEK

09 / 10 / 2019

Belediye Kütahyaspor altyapı akademisi protokolü düzenlenen törenle gerçekleşti

Belediye Kütahyaspor’un A takımına ileriki yıllarda katkı sağlayacak sporcuları yetiştirebilmek amacıyla altyapı akademisi protokolü imzalandı.

Altyapı protokolü kapsamında Belediye Kütahyaspor’un U11, U12, U13, U14, U15, U16, U17, U19 altyapı takımlarını çalıştırmak üzere ilimizde birçok futbol okulunda antrenörlük yapan ve başarılı antrenörlük geçmişleri olan Altyapı Sportif Direktörü Murat Duran, Altyapı Teknik Sorumlusu Ayhan Yaman, Antrenörler Selim Açıkbaş, Hidayet ARI, İbrahim Altıok, Erdi Kaloğlu ve Hasan Bayrampınar ile anlaşma sağlandı.

Altyapı protokolü imza törenin açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK; Belediye Kütahyasporumuzun yapmış olduğu çalışmalar ve geldiği nokta itibariyle emeği geçen Başkan Yardımcılarımıza, yöneticilerimize, teknik heyet ve oyuncularımıza teşekkür ediyorum. Belediye Kütahyasporumuz bu hafta itibariyle mücadele ettiği Bölgesel Amatör Lig 9. grupta liderliğe yükseldi. Hayırlı uğurlu olsun. Bugün Belediye Kütahyasporumuzun başarılarının devamını getirmek için bir altyapı anlaşmamız var. Belediye Kütahyaspor altyapı akademisi protokolü imzalayacağız. Önümüzdeki yıllarda Kütahya’mızın gençleri mahallelerindeki semt sahalarında sürdürdükleri mücadeleyi adım adım Belediye Kütahyaspor oyuncusu, sonrasında da ülkemizin farklı liglerinde ve başka takımlarında top koşturan oyuncu haline gelmelerini istiyoruz. Bunun için de çok önemsediğimiz altyapı anlaşmamızı yapacağız. Artık Kütahya’mızın çocukları ile gençleri ile ve taraftarları ile bir bütün olarak geleceğin Kütahya’sına hazırlanmasını arzu ediyoruz. Bugüne kadar emekleri geçen başta Belediye Başkan Yardımcımız Abdullah Damcı ve Belediye Kütahyaspor Kulüp Başkanımız Cahit Özel olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyor, başarılarının daim olmasını diliyorum, ifadelerini kullandı.

Törende Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık’a teşekkürlerini sunan Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah DamcıI; Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık’ın talimatları doğrultusunda 9 Temmuz 2019 tarihinde olağanüstü genel kurul ile başlayan süreç, 10 Temmuz 2019 itibariyle Belediye Kütahyaspor ismini alarak start verdiğimiz bu sezona, ilk ilkemiz kurumsallaşmak adına önce tesisleştik ve altyapı kurmak üzere yola çıktık. Ciddi mesafeler aldık. Öncelikle tesisleşme adına çoğu takımda olmayan aracımızdan konaklamaya kadar ilimize yakışır takımımıza yakışır bir fiziki durumu ortaya çıkarttık. Şimdi ise kurumsallık adına ciddi bir adım atıyor, bugüne kadar Kütahya tarihinde olmayan bir altyapı protokolü imzalıyoruz. Belediye Kütahyaspor adına 8 kategoride yaklaşık 700 800 altyapı futbolcusu ile start veriyoruz. Bu konuda bizlerin önünü açan başta Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık ve emeği geçen Kulüp Başkanımız Cahit Özel ile yönetimine, teknik heyet ve futbolcularımıza teşekkür ediyor, başarılarımızın devamını diyorum, dedi.

Katkı ve desteklerinden dolayı Başkan Işık ile Başkan Yardımcısı Damcı’ya teşekkür eden Belediye Kütahyaspor Kulüp Başkanı Cahit Özel ise; Kongre sürecinden sonra A takımını organize etmekle başladık. A takımını maçlara çıkaracak seviyeye getirdikten sonra Kütahya’nın hasretle beklediği kendi memleketimizin çocuklarıyla profesyonel liglerde mücadele edeceğimiz altyapıyla alakalı bir protokol imzalayacağız. Hepimizin hayali hepimizin hasreti bu memleketin çocukları bu memleketin takımında futbol
oynayacaklar. Hayırlı olsun, şeklinde konuştu.

 

 

 

 

barfks

BENZER HABERLER

ANKET

HAVA DURUMU

IZMIR

Copyright © 2017. Ege Spor Life