lifepahtshop lifepahtshop

İZMİR BELEDİYESPOR’A ÖDÜL YAĞDI

14 / 10 / 2019

İzmir Büyükşehir Belediyespor, Dünya ve Avrupa’da madalya kazanan sporcuları, ‘Spor'un Enleri’ ödül töreninde onurlandırıldı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’nün sporcuları, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu'nun ortaklaşa düzenlediği “Spor'un Enleri” Ödül Töreni’nde kürsüye çıktı. İzmir’de 7. kez gerçekleştirilen ödül töreninde kulübümüzün Dünya ve Avrupa arenasında madalya kazanan buz pateni, buz dansı, judo, okçuluk ve tekvando da kürsüye çıkan 10 sporcusu ile antrenörleri plaketle ödüllendirildi. 

İzmir Belediyespor’lu sporcularından artistik buz pateni kategorisinde Derya Taygan, Efe Çetiz, Masal Oran, buz dansında Berk Akalın, judoda Musa Şimşek, Yağmur Şengül, Mustafa Menevşe, okçulukta Aybüke Aktuna ve Bilal Güneri, tekvandoda da Esra Akbulak ile Mehmet Efe Özdemir plaket verilerek onurlandırıldı. Törene katılıp kulübümüz sporcuları ile anı fotoğrafları çektiren Genel Sekreterimiz Mustafa Ağme, “Başarılarımızı ve sporcu ordumuzu her geçen gün arttırmak için çaba içindeyiz. Özellikle yurt dışından daha fazla madalya getirebilmek için yapılanmamızı büyütüyoruz” mesajını verdi.

Almanya'nın Stuttgart kentinde gerçekleştirilen Artistik Cimnastik Dünya Şampiyonası'nda halka aletinde altın madalya kazanıp büyükler kategorisinde madalya alan ve dünya şampiyonluğuna ulaşan ilk Türk sporcu olan İzmirli İbrahim Çolak'ın plaketi de annesi Sultan Çolak ve babası Mehmet Çolak, Vali Yardımcısı Erhan Günay'ın elinden aldı. Ayakta alkışlanan ve duygusal anlar yaşayan Sultan-Mehmet çifti, çocuklarıyla gurur duyduklarını söyledi.

 

 

 

 

 

 

 

coruhlualt

BENZER HABERLER

HAVA DURUMU

IZMIR

Copyright © 2017. Ege Spor Life