çoruhluastepe çoruhluastepe

CAN ÖZLÜ, NARLIDERE’DE HEDEFİMİZ BAL LİGİ

16 / 10 / 2019

İzmir Süper Amatör Lig ekiplerinden Narlıdere Belediyespor Kulübü Başkanı Can Özlü, 2019-2020 sezonunda hedefledikleri BAL Ligine çıkmak, İzmir ve İlçe futboluna renk ile katkı sağlamak istediğini ifade etti

Geçmişte güzel başarılar elde eden ve BAL Ligine çıkan ve talihsizlik yaşayıp yeniden Süper Amatör Lige düşen Narlıdere Belediyespor’a çiçeği burnunda yeni Başkan Can Özlü ile Ege Spor Life Gazetesi İmtiyaz Sahibi Yılmaz Özlahlan yeni sezon ve gelecek hakkında konuştu.

Can Özlü Kimdir?

10 yıla yakın bir süre Çiğli Spor ve Yeni Mahallespor takımlarında amatör futbol oynamış olan ve futbola uzak olmayan, yıllarca İzmir medyasına hizmet eden ve gazetecilik yaparak önemli işleri başaran Narlıdere Belediyespor Kulüp Başkanı Can Özlü, “Lise yıllarından beri iletişim meslek lisesi ile başladım. Daha sonrası Ege Üniversitesi İletişim Fakültesinde devam ettim. En başından beri gazetecilik hayalimdi, ve yıllarca gazetecilik yaptım. İzmir’de medyanın iyi olduğu dönemlerde iyi yerlerde ve iyi insanlarla çalıştım. Buda benim mesleki yaşantıma katkıda bulundu. 2014 seçimlerinden sonra Karşıyaka Belediyesi’nde Basın Danışmanı olarak görev yapmaya başladım. 2019 yerel seçimlerinde ise Narlıdere Belediyesi’nde Belediye Başkanımız Ali Engin ile birlikte Kültür Müdürü, Basın Müdürü ve aynı zamanda Kulüp Başkanlığını sürdürüyorum” dedi.

İyi Bireyler Yetiştirmemiz Lazım

Sözlerine devam eden Özlü, “Futbol şu anda spor branşları arasında en çok takip edilen bir spor dalı ve ilginin çok olduğu bir branş. Futbolu sadece 3 puan almak olarak değil, ahlaklı ve düzgün bireylerin yetişmesine katkı sağlayıp,  bu amaçlarda sporcu yetiştirmemiz lazım. Bunun içinde elimizden geleni yapıp, tüm amatör camiasına da yeni sezonda başarılar diliyorum” dedi.

 

Hedefimiz BAL Ligi

Bu sezon BAL Ligine çıkmak istediklerini belirten Can Özlü, “Daha önce üst liglerde oynamış, rekabetin sık olduğu yerlere alışık bir yapıya sahip. Ancak talihsizlik yaşayıp BAL Liginden düşmüştü. Biz bu sene hem kulüp yönetimi olarak hem de Narlıdere Belediye yönetimi olarak yeni bir yapılanma içindeyiz. Spora bakış açısı ve sunduğu katkılarıyla Belediye Başkanımız Ali Engin’in de destekleri ile beraber neredeyse sıfırdan bir takım kurduk. Mütevazi bir bütçe ile takımımızı kurduk. Nokta ve genç isimler ile takımımızı oluşturduk. Belki uzun bir zaman sonra seçmeler yaparak Narlıdere’li yetenekli ve genç oyuncuları alarak imkan sağladık. Amaç sadece rekabet ortamında yarışmacı bir takım yaratmak değil, aynı zamanda Narlıdere’li çocuklarımızı da burada oynatmak. Tabi ki mütevazi ve az bütçeli bir takım kurduk diye hedefi az tutma şansımız yok. 3 haftadır aldığımız sonuçlar bize verdiği ışık ve enerji, bizim bir üst lige çıkmamızda bir engel olmadığını gösteriyor. Eğer öyle bir ihtimal olmazsa zaten bu işi yapmazdık. Biz inanıyoruz ki önümüzdeki sezon yeniden İlçemizi BAL Liginde temsil edeceğiz” dedi.

3 Branş’ta Narlıdere’ye Hizmet Ediyoruz

Can Özlü, “Futbolun dışında Basketbol ve Voleybol’da yarışmacı, yetiştirici kimliğimiz ile şu an için hizmetlerinizi veriyoruz. Futbol branşında 100’ün üzerinde lisanslı sporcumuzla Narlıdere’mize hizmetimiz devam edecek. İlerleyen zamanlarda sporcu sayımızı tüm branşlarda arttırıp daha çok gencimize spor yaptırmak istiyoruz” dedi.

 

 

Haber ve Foto: Yılmaz ÖZLAHLAN

 

 

 

coruhlualt

BENZER HABERLER

ANKET

HAVA DURUMU

IZMIR

Copyright © 2017. Ege Spor Life