life paht shop life paht shop

ALİAĞALI GENÇLER CUMHURİYET İÇİN KOŞTU

25 / 10 / 2019

Cumhuriyet Bayramı’nın 96.yıl etkinlikleri kapsamında Aliağa’da düzenlenen liseler arası kros müsabakaları ve halk koşusu renkli görüntülere sahne oldu

Her yıl İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Aliağa Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından organize edilen koşuya bu yıl vatandaşların yanı sıra Aliağa Engelliler Rehabilitasyon Derneği üyeleri de katılım gösterdi.

Her yıl geleneksel olarak düzenlenen koşu Aliağa Alp Oğuz Anadolu Lisesi önünden başlayarak İstiklal Caddesi ve Hükümet Caddesi güzergâhından Cumhuriyet Meydanı’nda son buldu. Gençler birincilik elde edebilmek için kıyasıya bir mücadele örneği sergilerken Aliağa Engelliler Rehabilitasyon Derneği üyeleri de kısa bir mesafede ellerinde Türk Bayraklarıyla koşuya katıldı.

Rekabetin üst seviyede olduğu koşu sonunda dereceye giren yarışmacılar için ödül töreni düzenlendi. Dereceye giren yarışmacılar ödüllerini Aliağa Belediye Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmedali Özkurt, Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Bayhan, Aliağa Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Serkan Ataman ile öğretmenlerin ellerinden aldı.

Büyük bir heyecanın yaşandığı cumhuriyet koşusunda dereceye giren okul ve öğrenciler şöyle;

Genç Kızlar 1200 metre; Aliağa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Alp Oğuz Anadolu Lisesi, Şehit Oğuz Özgür Çevik Anadolu Lisesi

Genç Erkekler 1500 metre; Alp Oğuz Anadolu Lisesi, Aliağa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Heydar Aliyev Mesleki Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Genç Erkekler 100 metre bireysel; Orkun Enes Birsin (Alp Oğuz Anadolu Lisesi), İmran Çalbay (Aliağa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi), Mertcan Özdişli (HABAŞ Hamdi Başaran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi)

Genç Erkekler 200 metre bireysel; Sefa Koçak (Alp Oğuz Anadolu Lisesi), Berkant Ben (Heydar Aliyev Mesleki Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi), Eren Türkmen (Şehit Oğuz Özgür Çevik Anadolu Lisesi)

Genç Erkekler 400 metre bireysel; Alper Buğan (Heydar Aliyev Mesleki Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi), Buğra İleli (Şehit Oğuz Özgür Çevik Anadolu Lisesi), Mert Uygun (Alp Oğuz Anadolu Lisesi)

Genç Kızlar 100 metre bireysel; Yağmur Hoşgez (Aliağa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi), Betül Mayda (Şehit Oğuz Özgür Çevik Anadolu Lisesi), Hatice Aslan (Mustafa Güngör Çolakoğlu Anadolu Lisesi)

Genç Kızlar 200 metre bireysel; Ayşenur Kendir (Şehit Oğuz Özgür Çevik Anadolu Lisesi), Hatice Beyza Demir (Mustafa Güngör Çolakoğlu Anadolu Lisesi), Pervin Aksoy (Heydar Aliyev Mesleki Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi)

Genç Kızlar 400 metre bireysel; Afra Karakobak (Aliağa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi), Beyza Çoban (Mustafa Güngör Çolakoğlu Anadolu Lisesi), Destan Erol (İyi Dersler Okulları)

Genç Kızlar 1200 metre kros bireysel; Sinem Türk (Aliağa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi), Sümeyye Özlük (Aliağa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi), Destan Erol (İyi Dersler)

Genç Erkekler 1500 metre kros bireysel; Berkant Ben (Heydar Aliyev Mesleki Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi), Sefa Koçak (Alp Oğuz Anadolu Lisesi), Gökmen Kılıç (Heydar Aliyev Mesleki Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi)

 

 

 

 

 

kutsal inşaat

BENZER HABERLER

HAVA DURUMU

IZMIR

Copyright © 2017. Ege Spor Life