lifepahtshop lifepahtshop

İZMİR İÇİN SPOR

13 / 11 / 2019

Gençlik ve Spor Dairesi Başkanı Hakan Orhunbilge ile İzmir Büyükşehir Belediyespor Kulüp Başkanı Ersan Odaman “İzmir için spor” diyerek el ele verip hedeflerini açıkladı

İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Dairesi Başkanı Hakan Orhunbilge ile Kulüp Başkanı Ersan Odaman, “İzmir için spor” diyerek el ele verdi. Orhunbilge, “1971 Akdeniz Oyunları ve 2005’teki UNIVERSIADE dışında İzmir’de 50 yılda büyük spor organizasyonu yapılmamış olması, kentin spor kültürüne darbe vurdu” cümlesinin altını çizerken, Odaman ise İzmir’i deniz sporlarıyla buluşturup aileleri AVM’lerden kurtaracaklarını belirtti.

 

ODAMAN: İZMİR İLE EL ELE VERECEĞİZ

 

Odaman, tüm projeyi “İzmir için spor” başlığı altında topladıklarını ifade ederek, “Kentin spor kimliğini yükseltmek, capcanlı spor alanları yaratmak, aileleri AVM’lerden kurtarmak ve üç tarafı denizlerle çevrili İzmir’i deniz sporlarıyla buluşturmak istiyoruz. Kitlelere spor yaptırmak en büyük hedefimiz. Sayın Başkanımız Tunç Soyer’in (Aşkla İzmir) sloganındaki gibi işimizi aşkla yapacağız. Atacağımız her adımda İzmir ile el ele vereceğiz” dedi.

 

YOLUN BAŞI; MAHALLE TAKIMLARI

 

“Üç tarafı denizle çevrili İzmir’de yelken, yüzme, triatlon ve su topunu canlandıracağız” vurgusu yapan Odaman, “Bisiklet ve plaj voleybolunda uluslararası çapta organizasyonlar yapacağız. İzmir’de yüzme bilmeyen tek bir çocuk kalmayasıya kadar çalışacağız. İlkokul düzeyine kadar inip okullarla entegre olacağız. Semt sahaları yaparak mahalle takımlarını yeniden canlandıracağız. Çünkü bu yolun başı, mahalle takımlarıdır” diye konuştu.

 

ORHUNBİLGE: SİNERJİ VE ENERJİMİZ VAR

 

“İzmir’in bir spor kenti olması için gerekli sinerji ve enerjiyi sağlamak için el ele verdik” diyen Orhunbilge ise “İzmir’de uluslararası çapta organizasyonlar düzenlemenin ilk şartı; yeni tesisler ve altyapı. Ancak kurumlar arası iletişim kanallarının tıkalı olması daha büyük sorun. Öncelikli hedefimiz tüm paydaşlarla etkili ve sürekli bir iletişim kurarak hedefe yönelik çözümler üretmek, doğru projelerle potansiyeli açığa çıkarmak” yorumu yaptı.

 

KULÜPLERİMİZ İZMİR’İN MARKALARI

 

Spor kulüpleriyle İzmir Büyükşehir Belediyesi arasında sağlam bir bağ kurulması gerektiğinin altını çizen Orhunbilge, “Bu yönde, kısa sürede güçlü adımlar attık. Kentin önemli markaları olan kulüplerimizle ortak projeler yapacağız.  Her gün işine bisikletle giden, 9 Eylül Yarı Maratonu’nda koşan, Kabotaj Bayramı’nda yüzen, Körfez Festivali’nde yelken yapan bir belediye başkanımızın varlığı, bizlere enerji verirken, kent için de müthiş güzel bir örnek oluşturuyor” şeklinde konuştu.

 

 

YENİ YÖNETİM İŞ BAŞINDA

 

İzmir Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü’nün yeni yönetimi Ersan Odaman başkanlığında kuruldu. Yeni yönetim kurulunda şu isimler bulunuyor: Barış Karcı, Hüseyin Egeli, Şamil Sinan An, Mert Yaygel, İlker Kozan, Çiğdem Çiçekçi Ercan, Uğur Yelekli, Ahmet Uğur Baran. 

 

 

 

 

aydinotoalt

BENZER HABERLER

HAVA DURUMU

IZMIR

Copyright © 2017. Ege Spor Life