aydinototepe aydinototepe

7 KUPALI ŞAMPİYON

16 / 11 / 2019

Altınordu Futbol Okulları U10 Takımımız, bu sezon oynadığı 7 özel turnuvayı zirvede tamamlarken, oynadığı 46 maçta 42 galibiyet, 3 beraberlik aldı

Altınordu Futbol Okulları U10 Takımı, bu sezon gittiği 7 özel turnuvadan 7 şampiyonluk kupasıyla dönmeyi başardı. Minik şampiyonlar; Antalya Sömestr Kupası,  Çanakkale 18 Mart Troia Kupası, Çanakkale 19 Mayıs Turnuvası, Gölcük Karadeniz Kupası, Kuşadası Kupası, Çanakkale 29 Ekim Cumhuriyet Kupası ve Ankara Atatürk Kupası'nda mutlu sona ulaşırken çıktığı 46 maçta 42 galibiyet, 3 beraberlik aldı, bir kez yenilgi yüzü gördü ve müthiş bir başarı hikayesi yazdı.

Kupa koleksiyoneri minikler, oynadıkları 46 karşılaşmada rakip fileleri tam 179 kez sarsıp maç başına 3,9 gol ortalamasına ulaşmayı başardı, kalesinde ise sadece 31 gol gördü. Ali Taha Kabadayı ise yedi turnuvada 48 gol atarak en golcü futbolcumuz oldu. Altınordu Yeşilyurt Merkez Futbol Okulları İdari Direktörümüz Kural Altıntaş, kazanılan kupaların oyuncuları motive ettiğini ancak asıl önemli olanın Altınordu Futbol Akademisi’ne her yıl daha fazla oyuncu vermek olduğunu vurguladı. 

Geçen sezon akademiye 14 oyuncu kazandırdıklarının altını çizen Altıntaş, “Sait Altınordu Tesisleri, Altınordu’muzun madeni. Turnuvalar, burada verdiğimiz eğitimin ne kadarının sahaya yansıdığının küçük bir göstergesi” dedi. U10 Takım Antrenörümüz Sezgin Turhan ise turnuvaların sportif yanı kadar sosyo-kültürel tarafının da önemli olduğuna dikkat çekerek, “Çocuklarımız maç için gittiği Çanakkale’de tarihi yerleri yaşayarak öğreniyor ve gelişimlerine katkı sağlıyor” yorumu yaptı. 

 

 

 

 

coruhlualt

BENZER HABERLER

ANKET

HAVA DURUMU

IZMIR

Copyright © 2017. Ege Spor Life