fiorita otel fiorita otel

YILDIZLAR NAMIK KEMAL’DE BULUŞTU

25 / 11 / 2019

Namık Kemal Lisesi'nden mezun olmuş efsane futbolcular, öğretmenler günü dolayısıyla tarihi liseyi ziyaret edip, şu en eğitim veren öğretmenlerle bir gösteri maçı yaptı

Namık Kemal Lisesi'nden mezun olmuş dönemin efsane futbolcuları öğretmenler günü dolayısıyla tarihi liseyi ziyaret edip anılarını tazeledi. Aralarında Nevzat Güzelırmak, Ayhan Elmastaşoğlu, Ertan Öznur, Özer Yurteri, Ayfer Elmastaşoğlu, Mithat Mıhçı, Hamza Hamzaoğlu, Hayrettin Demirbaş, Asil Gürcan, Mustafa Kalpakaslan, Tamer Kutlugün, İhsan Yetkinoğlu, Ferudun Öztürk, Basri Ergu, Sezen Kadıoğlu, Necdet Özelçinler, Mahmut Evren, Tayyar Özdemir, Alim Güngör, Ati Göksü, Çetin İşlegen, Armağan Andıç, Orhan Cihaner, Atalay Yağız, Kayhan Saat, Erim Yıkgeç, Basri Ergu, Ayteç Eker, Hüseyin Güngör ve İbrahim Dalgıç'ın bulunduğu futbol adamları Namık Kemal Lisesi'nde hem öğrencilerle buluştu hem de lisenin öğretmenleriyle bir gösteri maçı yaptı. Lokma dökümüyle başlayan etkinlik, konferans salonundaki konuşmayla devam etti.

 

Acarbay: 50 yıl sonra buluştuk

 

TÜRFAD İzmir Şube Başkanı Şaban Acarbay, Namık Kemal Lisesi'nin yıllarca başta futbol olmak üzere önemli başarılar kazandığını ve bu geleneğin devam ettiğini dile getirdi. Acarbay, "Amacımız öğretmenler gününde, Namık Kemal Lisesi öğretmenleriyle birlikte olarak tüm eğiticilere iyi dileklerimizi iletmektir. Geçmişten gelen hatıralarımızı yeşil sahaya dökmeye çalıştık. Bugün sahada olanların çoğu A Milli Takım'da hizmet ettiler. Bu bizi inanılmaz gururlandırıyor. Hem dostlukların pekişmesi, hem de 50 yıl sonra aynı sahada buluşmak bizi çok mutlu ediyor. Okul ve spor bağlantısı çok önemlidir. Çocuklara eğitimle eş zamanlı spor öğretisi aşılanırsa başarılı sporcular çıkar. Bunun ispatı yıllarca Türk futboluna hizmet eden Namık Kemal Lisesi öğrencileridir. Böyle bir günde bizi misafir ettikleri için Namık Kemal Lisesi idarecilerine çok teşekkür ediyorum" dedi.

 

İncu’da Katılım Gösterdi

Bu anlamlı günde TFF İzmir İl Temsilcisi Mehmet İncu’da katılım gösterirken, gerçekleşen etkinlik dolayısı ile TÜFAD İzmir Şube Başkanı Dr. Şaban Acarbay’a, Efsaneleşmiş yıldızlara ve değerli öğretmenlere teşekkür etti.

 

Hamzaoğlu: Anılar tazelendi

Futbolculuğu ve teknik direktörlüğü döneminde çok önemli başarılar kazanmış Namık Kemal Lisesi mezunlarından Hamza Hamzaoğlu, gelen daveti bir dakika düşünmeden kabul ettiğini söyledi. Şu an Gençlerbirliği'ni çalıştıran ve düşme hattında aldığı Başkent ekibini kısa sürede orta sıralara çıkarmayı başaran Hamzaoğlu, "Öncelikle müdürümüz Mustafa Dişbudak, TÜRFAD İzmir Şube Başkanımız Şaban Acarbay ve efsane futbol adamamız Nevzat Güzelırmak'a özel ilgilerinden dolayı çok teşekkür ederim. Namık Kemal Lisesi mezunu olarak böyle özel günde, öğretmenlerimizin gününde, hem eski öğretmenlerimizi anmak beni duygulandırdı. Ayrıca hem şimdiki öğretmenlerimize biraz daha şevk vermek, nasıl öğrenciler yetiştireceklerini onların da farkında olarak işlerini yürütmek adına burada olmayı uygun gördüm. Şu an bulunduğu yerden ötürü çok gururluyum. Önemli futbol büyüklerimizle beraberiz. Bu toplanma, bizim için de bir farkındalık yarattı. Bütün öğretmenlerin, öğretmenler gününü kutluyorum. Umarım önümüzdeki yıllarda yapılan etkinliklerde ne kadar önemli bir lise olduğuğumuzu yaşatmaya devam edeceğiz" diye konuştu.

 

 

 

 

 

aydinotoalt

BENZER HABERLER

ANKET

HAVA DURUMU

IZMIR

Copyright © 2017. Ege Spor Life