aydinototepe aydinototepe

KURAL HATASI, MAÇ TEKRARINA SEBEP OLDU

12 / 12 / 2019

İzmir Süper Amatör Lig Güney Grubunda mücadele eden Balçova Belediye Termal ile Narlıdere Belediyespor arasında ligin 3. haftasında oynanan maçın kararı açıklandı

12 Ekim 2019 tarihinden Narlıdere Belediyespor ile Balçova Belediye Termal arasında oynanan Süper Amatör Lig müsabakasının 86. dakikasında penaltı iptali nedeni ile karşılaşma 0-0 sona ermişti.

14 Ekim 2019 tarihinde ise Balçova Belediye Termal’li yöneticilerin videolu yapmış olduğu itirazın kararı TFF Yönetim kurulunun aldığı karar sonucunda mücadele 86. dakikadan itibaren oynatılmasına ve penaltı atışının yenilenmesine karar verildi.

Futbol Oyun Kuralları ve müsabaka görevlilerinin raporları doğrultusunda yapılan incelemede; oyunun Balçova Belediye Termalspor’un penaltı vuruşunu tekrar kullanması ile başlaması gerekirken, Balçova Belediye Termalspor aleyhine endirekt serbest vuruş ile başlatılmasının futbol oyun kuralı ihlali niteliğinde olduğu görüldüğünden, müsabakanın kural hatasının gerçekleşmesinden önceki şartlarla ve 87. dakikasından itibaren kalan kısmının penaltı atışının tekrar kullanılarak tamamlanmasına karar verildi.

 

 

Haber: Yılmaz ÖZLAHLAN

 

 

 

 

coruhlualt

BENZER HABERLER

ANKET

HAVA DURUMU

IZMIR

Copyright © 2017. Ege Spor Life