aydinototepe aydinototepe

KARABAĞLAR GENÇYILDIZ BİR PUANLA YETİNDİ

22 / 12 / 2019

İzmir 1.Amatör Lig F grubu 12. hafta maçlarında Karabağlar Cennetçeşme aynı ilçenin takımı olan Karabağlar Gençyıldız’la karşılaştı. Karşılaşma 0-0 sona ererken iki ekipte birer puanı paylaştı.

Golsüz karşılaşmayla birlikte Karabağlar Gençyıldız 24 puana yükselerek 3.sırada ki yerini korurken, Karabağlar Cennetçeşme 4 puanla haftayı 9. Sırada tamamladı.

Mücadelenin ilk yarısına Gençyıldız ekibi daha hızlı ve istekli başladı. İstekli futboluyla birlikte kısa sürede rakibi üzerinde baskı kuran mavi-beyaz’lı ekip 14. Dakika da Enes Ortaç’la gol şansı yakaladı ama müsait pozisyonda vurduğu şut auta gidince pozisyondan yararlanamadı. Karabağlar Cennetçeşme hızlıca toparlandı ve orta alanda yaptığı paslarla üzerinde ki baskıyı kırmayı başardı. Topu rakip yarı sahaya taşımayı başaran Karabağlar Cennetçeşme ekibi, dakikalar 38’i gösterdiğinde Rezzan Duman’la net gol fırsatı buldu. Kaleci Furkan Özergene kritik bir kurtarış yaparak gole izin vermezken Cennetçeşme ekibi pozisyondan sonuç alamadı. Ortada geçen ilk yarıda gol sesi gelmedi ve soyunma odasına 0-0 beraberlikle girildi.

Müsabakanın ikinci yarısında iki ekipte hızlı ve istekli futboluna devam etti. 50. Dakika da Cennetçeşme tehlikeli noktadan frikik kazandı. Rezzan Duman frikik kullanmak için topun başına geçti ve kaleye gönderdiği şut direkte patlayınca frikikten sonuç alamadı. Karşılıklı ataklar ve top kayıplarıyla geçen maçta iki ekipte yakaladığı net fırsatları değerlendiremedi ve karşılaşma son düdükle 0-0 sona erdi. Golsüz karşılaşmayla sahadan 0-0 beraberlikle ayrılırken iki ekipte 1 puana razı oldu.

Hakemler: Umut Tokmak, Ayşe Gacaroğlu, Ertaç Kuşku

Gözlemci: Bedri Mutaf,  Saha Komiseri: Cüneyt Serdar Canpolat,  Sağlık Görevlisi: Sefa Cenikli

Saha: Karabağlar Yeşilyurt Sahası

Saat: 13.00

Tarih: 22 Aralık 2019

Karabağlar Cennetçeşme 11’i: Batuhan Oran, Hüseyin Şanlı, Ceyhun Akdağ, Vural Arda Öztaymaz Mahsun Kaymaz, Rezzan Duman, Kani Çevik, Ferhat Sağlam, Mehmet Akif Turgut, Ufuk Çakar, Savaş Deniz

Teknik Sorumlu: Ayhan Tomuş

 

Karabağlar Gençyıldız 11’i: Furkan Özergene, Yunus Aklan, Oğuzhan Demir, Yusuf Yağmur, Enes Ortaç, Dursun Çetin, Ozan Çogay, Mert Meriç, Şükrü Şahin, Yusuf Arslan, Furkan Dalmış

Yönetici: Kadir Altuntaş

 

 

 

Haber ve Foto: Barış DİNÇER

 

 

 

 

 

coruhlualt

BENZER HABERLER

ANKET

HAVA DURUMU

IZMIR

Copyright © 2017. Ege Spor Life