aydinototepe aydinototepe

BUCA DERBİSİ, İŞÇİEVLERİ’NİN OLDU

22 / 12 / 2019

İzmir 1.Amatör Lig G Grubu 15. Hafta maçında İşçievlerispor, rakibi Buca Gençlerbirliği’ni 6-2 mağlup ederek puanını 28’e yükseltti.

Mücadeleye hızlı ve etkili başlayan İşçievleri 12.dakikada ani atağında rakip savunma oyuncusu Tugay Çoşacak meşin yuvarlağı kendi kalesine göndererek İşçievleri 1-0 üstünlüğü yakaladı. İşçievleri 24.dakikada Mateus De Almeida’nın golüyle skoru 2-0’a taşıdı. 41.dakikada Buca Gençlerbirliği ani atakla yakaladığı pozisyonda Görkem Dayankol’un golüyle farkı 1’e indirdi ve ilk devre İşçievleri’nin 2-1 üstünlüğü ile kapandı.

İkinci devreye hızlı ve etkili başlayan İşçivleri 49.dakikada Mateus De Almeida 55.dakikada Görkem Akyüz’nün golleriyle skoru 4-1’e taşıdı. 60. dakikada Buca Gençlerbirliği Mehmet Ata Akman’nın golüyle skoru 4-2’e getirerek farkı 2’ye indirdi.

75.dakikada İşçievleri kazandığı penaltı vuruşunda Mateus De Almeida meşin yuvarlağı ağlarla buluşturdu ve skoru 5-2’ye getirerek hat-rick yaptı.77.dakika da 2. kez kazandığı penaltı da Muhammet Selim Yıldız’ın vuruşundan yararlanamadı. Buca Gençlerbirliği’nde Tugay Çoşacak Kırmızı kart görerek oyun dışı kaldı ve takım arkadaşlarını yalnız bıraktı. İşçievleri mücadelenin son dakikalarında mücadelenin yıldızı olan Mateus De Almeida’nın golüylü skoru 6-2’ye getirdi ve karşılaşmanın son sözünü söyledi.

İşçievleri Spor puanını 28’e yükseltirken Buca Gençlerbirliği Spor 15 puanda kaldı.

 

Hakemler: Sertay Yayla, M. Burak İnanç, Ali Osman Güçük

Gözlemci: İhsan Uğraş, Saha Komiseri: Kazım Şimşek, Sağlık Görevlisi: Mehmet Ali Biçerli

Saha: Şirinyer Sahası:

Saat: 15:00

Tarih: 22 Aralık 2019

İşçievleri Spor 11’i: Ömer Özdemir, Muhammet Selim Yıldız, Murat Çiftçi, İsa Akgün, Hasan Bulut, Abdullah Tanrıverdi, Ahmet Şimşek, Melik Ataman, Mateus De Almeida Jorge  Luiz, Görkem Akyaz, Halil Alp Çalışkan

Antrenör: Ömer Badem

Buca Gençlerbirliği Spor 11’i: Abdurahman Özgür Açıkgöz, Tugay Çoşacak, Ege Yıldırır, Serkan Güler, Görkem Dayankol, Sebahattin Emir  Ağırbaş, Sedat Gür, Mehmet Lök, Erdal Keser, Şükrü Yüksel, Mustafa Can

Teknik Sorumlu: Gökhan Gür

 

 

Haber ve Foto: Rıza SAVURGAN

 

 

 

 

 

aydinotoalt

BENZER HABERLER

ANKET

HAVA DURUMU

IZMIR

Copyright © 2017. Ege Spor Life