çoruhluastepe çoruhluastepe

TOROSGÜCÜ, ADIM ADIM ZİRVEYE İLERLİYOR

12 / 01 / 2020

İzmir Süper Amatör Lig Merkez Grup 13.hafta maçında Torosgücü, güçlü rakibi Kemalpaşa Esnafgücü’nü 1-0 mağlup etti yükselişini sürdürdü

Maçın ilk yarısında ve ikinci yarısında etkili futbol oynayan Torosgücü, girdiği net gol pozisyonlarında Kemalpaşa Esnafgücü kalecisi Muhammet Şentürk’ün üstün performansı sayesinde farkı kaçırdı.

Maçın başından sonuna kadar üstün futbol sergileyen Torosgücü, ileri uc oyuncuları yakaladıkları net gol fırsatlarını cömertce harcayınca 1-0'lık galibiyetle ayrıldı.

Karşılaşmaya hızlı başlayan Torosgücü 7.dakikada Kaan Tahir Çakar’la yakaladığı net gol pozisyonunda Kaleci Muhammet Şentürk gole izin vermedi. İlerleyen dakikalarda Mertcan ve yeniden Kaan ile gol pozisyonuna giren Torosgücü, bir kez daha kaleci Muhammet Şentürk’ü geçemedi. Mücadelenin 33. dakikasında Kemalpaşa Esnafgücü, Kadir Kaya ile net gol fırsatından yararlanamadı ve ilk yarı 0-0 sona erdi.

İkinci devreye de baskılı ve etkili başlayan Torosgücü Kaan, Berk ve Mertcan ile girdiği pozisyonlarda kaleci Muhammet Şentürk’ü geçemedi. Mücadeleyi bırakmayan Torosgücü 85.dakikada Kaan Tahir Çakar’ın golü ile 1-0 üstünlüğü yakaladı ve şampiyonluk yolunda önemli bir galibiyet alarak hanesine 3 puanı yazdırdı.

Torosgücü, 2019-2020 sezonunun ikinci devresinde oynadığı 2 maçı da kazanarak zirveye bir adım daha yaklaştı ve rakiplerine göz dağı verdi.

Hakemler: Ahmet Yaşildağ, Emrah Binali, Refik Erim

Gözlemci: Sinan Şenkaya, Saha Komiseri: Ali Dağceviren, Sağlık Görevlisi: Furkan Göçer

Saha: Atatürk Stadyumu 1 nolu yan sahası

Saat: 13:00

Tarih: 12 Ocak 2020

 

Torosgücü 11’i:Emrullah Öztürk, Berkay Kanyılmaz, Umut Altınışık, Sedat Bolyurt, Alp Han Çetinkaya, Hakan Pekserbes, Kaan Tahir Çakar, Mehmet Karataş, Rıdvan Gürler, Mertcan Karabiber, Remzi Karadeniz

Teknik Sorumlu: Murat Çiftçi

 

Kemalpaşa Esnafgücü 11’i: Muhammet Şentürk, Lütfican Çakır, Mahmut Utku Gülümser, Özkan Serbest, Ali Özak, Burak Kantar, İbrahim Yakın, Ö. Faruk Yeşilyurt, Kadir Kaya, Malik Tahirler, Cihat Özdemir

Teknik Sorumlu: Savaş İzzet Silik

 

 

Haber ve Foto: Rıza SAVURGAN

 

 

 

 

coruhlualt

BENZER HABERLER

ANKET

HAVA DURUMU

IZMIR

Copyright © 2017. Ege Spor Life