fiorita otel fiorita otel

İZMİRSPOR’DAN VEFA ÖRNEĞİ

15 / 01 / 2020

İzmirspor Kulübü Yüksek Divan Kurulu tarafından tertip edilen “İnsanlar Yaşarken de Anılmalıdır” ödül töreni kulüp binasında gerçekleştirildi.

1983 yılında Fenerbahçe’yi 1-0 mağlup ederek İzmirspor’a kazandırılan Donanma Kupası’nın o günkü kulüp başkanı Ertap Milayim ve Yönetim Kurulu ile futbolculara şükran plaketleri divan kurulu tarafından takdim edildi. 

Törenden önce konuşma yapan kulüp başkanımız Emin İşletir “İzmirspor Kulübü’nün ahte vefaya ne kadar önem verdiğini bir kez daha sergilemenin mutluluğu içerisindeyiz” diyerek sözlerine devam etti. İşletir 1923 yılından bugünlere İzmirspor’un kulüp olmanın gururunu yaşamaktadır. Ancak 2004 yılından sonra başlayan düşüşü önleyemediklerini böylece son 10 yılda İzmirspor’un amatörde oluşu nedeni ile çok büyük maddi ve manevi zarara uğrayan İzmirspor’u bu durumdan kurtulmanın ancak camianın bir bütün olarak kulüplerine sahip çıkması ile gerçekleşeceğine kulübün takriben 5 Milyon borcu olduğunu yenilenen tüzüğün çok büyük önem arz ettiğini 1977 yılından bugünlere İzmirspor’da forma giymiş spor okulu ve sporcu sayısının 50 binin üzerinde olmasını ancak üye sayısının 900 olduğunu bu sebepten üyelerin çocuk ve torunları ile eski tüm sporcularımızın kulübe üye olmalarının önemini vurguladıktan sonra ödül törenine geçildi.

 

 

 

 

barfks

BENZER HABERLER

ANKET

HAVA DURUMU

IZMIR

Copyright © 2017. Ege Spor Life