aydinototepe aydinototepe

GÜRALTAY ALTIN DEĞERİNDE 3 PUANIN SAHİBİ OLDU

19 / 01 / 2020

İzmir Süper Amatör Lig Merkez Grubu 14.hafta maçında Güraltay, rakibi Ülküspor’u 2-0 mağlup ederek hanesine 3 puanı yazdırdı.

Güraltay, bu galibiyetle toplam puanını 13’e yükselterek 9. Sıradaki yerini korudu. Ülküspor ise 27 puanda kalarak haftayı 5.sırada tamamladı.

İki ekibin de hızlı ve etkili başladığı mücadele de 16.dakikada Güraltay net gol pozisyonunu kaçırdı, Resul Kutluk’un kullandığı frikik de İbrahim Özdemir’in kafa vuruşunda top üst direğe çarparak dışarı çıktı. 25.dakikada Ülküspor Furkan Karan ile net gol pozisyonunu değerlendiremedi.

38.dakikada Güraltay ani atakla çıktığı pozisyonda kaleci Can Sonugüler’in Ali Alpboğa’ya ceza sahası için de yaptığı müdahale sonucunda karşılaşmanın hakemi Muhammed Seyda Demirel penaltı noktasını gösterdi.  Topun başına geçen İbrahim Özdemir meşin yuvarlağı ağlarla buluşturarak 1-0 üstünlüğü elde etti. İlk devre 1-0 Güraltay’ın üstünlüğü ile tamamlandı.

İkinci devreye de etkili başlayan iki ekip de 55.dakikada Ülküspor Mert Kurt ile net gol pozisyonunu kaçırdı. 59.dakikada Güraltay ani atakla çıktığı pozisyonda Ali Alpboğa’nın golü ile skoru 2-0’a taşıdı. Baskılı oyununu sürdüren Ülküspor 62.dakikada Ferhat Elaltunkara ile net gol pozisyonunu kaçırdı. Gol yollarında etkili olamayan Ülküspor mücadeleden 2-0 mağlup ayrıldı.

Zorlu maçta Güraltay’dan Ali Alpboğa attığı golün dışında penaltı yaptırarak maçın yıldızı oldu.

Hakemler: Muhammed Seyda Demirel, Veysel Ayaydın, İbrahim Zengin

Gözlemci: Levent Aktan, Saha Komiseri: Ahmet Aktem, Sağlık Görevlisi: Zafer Çağatay

Saha: Atatürk Stadı 1 Nolu Yan sahası

Saat: 13:00

Tarih: 19 Ocak 2020

Ülküspor 11’i: Can Sonugüler, Berk Muratcanlı Bezen, Mehmet Barış Adıtataz, Oğuz Heves, Tuğrul Bitin, Fatih Polat, Furkan Karan, Hüseyin Çelik, Göktan Kabul, Mert Kurt, Metehan Yüksel

Teknik Sorumlu: Nedim Akgül

 

Güraltay 11’i: Ardahan Yılmaz, Mahmut Yılmaz, Şükrü Tungaycı, Doğukan Irmak, Hasan C., Ercan Sinan, Sercan Pirinç, Resul Kutluk, Ali Alpboğa, İbrahim Özdemir, Barış Ercan

Antrenör: Sinan Vardar

 

 

 

Haber ve Foto: Rıza SAVURGAN

 

 

 

 

 

 

aydinotoalt

BENZER HABERLER

ANKET

HAVA DURUMU

IZMIR

Copyright © 2017. Ege Spor Life