aydinototepe aydinototepe

10 NUMARA SPORTİF 3. SÖMESTR CUP'TA KUPALAR SAHİPLERİNİ BULDU

24 / 01 / 2020

18-23 Ocak tarihlerinde 10 Numara Sportif’in düzenlediği ve ülkenin en geniş katılımlı 3. SÖMETR CUP KUŞADASI çocuk futbol turnuvasına 134 takım ile rekor katılım sağlandı

2500 sporcunun katıldığı organizasyonda, ailelerde çocuklarını yalnız bırakmadı. Kuşadası SEALİGHT RESORT otelde konaklayan katılımcılar 1O NUMARA SPORTİF DOĞAL ÇİM ve KUŞADASI BELEDİYESİNE ait sahalarda ter döktüler. Tüm sporcuların madalyalarını aldığı muhteşem organizasyonda dereceye giren takımlar kupalarını aldı.


3.SÖMESTR CUP İKİNCİ ETAP 21-23 Ocak tarihlerin de gerçekleşti

U14 kategorisinde İstanbul temsilcisi Çakmak Sporu 3-0 skor ile geçen Manisa temsilcisi YUNUS EMRE BELEDİYE SPOR Şampiyonluğa ulaştı.
İstanbul Çakmak Spor ikinciliği elde ederken, İzmir Gücü turnuvada üçüncülüğü elde etti.

U13 yaş kategorisinde finalde KONYA SPOR, Manisa FK'yı 3-0 ile geçerek Şampiyonluk kupasına uzandı. İkinciliği Manisa FK elde ederken, Manisa temsilcisi Murat Germen, İstanbul Çakmak Sporu 5-3 yenerek üçüncülük kupasını aldı. Çakmakspor dördüncü oldu.

U12 kategorisinde birbirinden zorlu karşılaşmalar oynandı. Balıkesir Spor ve Konya Spor 1-1 skorla maçı tamamlayınca, penaltılara kalan karşılaşma, Balıkesir Sporun 4-3 'lük galibiyetiyle sona erdi. Şampiyonluk kupasını BALIKESİR SPOR kaldırırken, ikincilik kupası Konya Sporun oldu. Manisa FK. yı penaltılara kalan maçta 3-2 yenerek üçüncülük kupasını alan taraf ise; Altay oldu. Manisa FK turnuvayı dördüncü tamamladı.

U11 kategorisinde Ankara temsilcisi Anadolu Balkan Sporu 4-0 ile geçen BURSASPOR şampiyonluk kupasına uzandı.
Anadolu Balkan ikinci, Karagümrük FK'yı 2-1 yenen Altınordu FK üçüncü olarak tamamlandı. Ankara temsilcisi Anadolu Balkan dördüncü oldu.

U10 kategorisinde ise; zorlu mücadelede ALTAY güçlü rakibi İstanbul temsilcisi Modafen'i 1-0 ile geçerek şampiyonluk kupasına uzanan taraf oldu. Modefen ikincilik kupasını alırken, Fethiye Karaçulha'yı 1-0 skorla yenen Tekirdağ temsilcisi Kapaklı Kartal üçüncü olarak turnuvayı tamamladı. Fethiye Karaçulha dördüncü oldu.

10 Numara Sportif Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Gözüaçık “Çocuk futbolunda, futbol okullarına başlama yaşını 5 yaşa kadar düşürdük. Konaklamalı turnuvalarda katılımı, U9 yaş altına kadar indirdiklerini; 10 yıl içinde Türk futbolunun dünyaya damga vuracağını, bunun da en büyük destekçilerinin turnuvalarımıza katılan amatör takım yönetici ve antrenörlerinin emeklerinin olduğunu belirtti. Çocuk turnuvaları ve futbol okullarında ülke içinde yaptığımız öncülükten dolayı çok mutlu olduğunu, amatör takımlardan bir çok doğal yetenekli çocuklarında, profesyonel akademi takımlarına geçiş ve transferlerin turnuvalarımızda gerçekleşmesi gurur verici” dedi.

 

 

 

 

aydinotoalt

BENZER HABERLER

ANKET

HAVA DURUMU

IZMIR

Copyright © 2017. Ege Spor Life