life paht shop life paht shop

AMATÖR FUTBOL BİRLİK BAŞKANLARI MEHMET İNCU’YA SAHİP ÇIKTI

29 / 01 / 2020

Bugün yapılan açıklama sonunda İzmir’de faaliyette bulunan Amatör Futbol İlçe Birlik Başkanlarının katıldığı toplantı sonrasında görevden alınan TFF İzmir İl Temsilcisi Mehmet İncu’ya sahip çıkıldı

Bornova Amatör Futbol Kulüpler Birliği Başkanı Murat Keser’in organize ettiği ve 6 Birlik Başkanı ile katılım gösteremeyen diğer birlik başkanları alınan karara uyduklarını ve görevden alınan TFF İzmir İl Temsilcisi Mehmet İncu’ya sahip çıktılarını ifade ettiler.

Yapılan toplantıya Bornova Amatör Futbol Kulüpleri Başkanı Murat Keser, Gaziemir Amatör Futbol Kulüpleri Başkanı Muammer Şentürk, Buca Amatör Futbol Kulüpleri Birlik Başkanı Kenan Polat, Çiğli Amatör Futbol Kulüpleri Başkanı Osman Oflatçı, Karabağlar Amatör Futbol Kulüpler Birliği Başkanı Dilaver Mutlu, Bayraklı Amatör Futbol Kulüpleri Başkanı Mesut Ceylan katılım gösterirken, diğer yandan katılım gösteremeyen ve yapılan telefon görüşmeleri sonrasında Yarım Ada Amatör Futbol Birlik Başkanı Ogün Yılmaz ve Kemalpaşa Amatör Futbol Birlik Başkanı Halil Sağcıer’in de destek oldu.

Geçtiğimiz günlerde İzmir ASKF Başkanı Kadri Yatkın ve yönetim kurulunun TFF’ye uyum sorunu yaşadıklarını belirterek görevden almaları için gönderdiği yazının sonucunda, Kulüplerin oyları ile seçilen TFF İzmir İl Temsilcisi Mehmet İncu (29 Ocak 2020) bugün yapılan açıklama ile görevden alındı.

Keser, “Demokrasiye İnanan Kente Yakışmadı”

Buna istinaden Birlik Başkanları acil olarak toplandı ve yapılanın kulüplerin iradesine uyuşmadığını ifade eden Bornova Amatör Futbol Kulüpleri Birlik Başkanı Murat Keser, “ Nasıl olur kulüplerimizin milli iradenin getirdiği seçilmiş olan TFF İzmir İl Temsilcisi’nin görevden almaları bu İzmir Amatör Futboluna ciddi anlamda zarar verir. Milli irademize bağdaşmadı. Bizler medeniyetin beşiği olan bir şehirde yani İzmir’de yaşan insanlar olarak Demokrasiye inanan kentin evlatlarıyız. Alınan kararı yanlış olduğunu ve gerekli tepkimizi göstereceğimizden de kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

Murat Keser, “Derinden Üzüldük”

Sözlerine devam eden Keser, “İzmir’de ligler devam ederken ve İl Temsilciliği seçime 4 ay kalmışken, görevden alma talebi, İzmir futboluna demokrasi dışı bir anlayışın getirilmeye çalıştığı gösteriliyor. Bu milli irade ile bağdaşmıyor. Yaşadığımız kentte demokrasinin beşiği İzmir'imizde bu tip olayları yaşamadığımız bu davranış hiç hoş olmadı. Bizler Amatör Futbol sevdalılarını da alınan karar derinden üzmüştür” diye belirtti.

Murat Keser, sözlerini noktalarken "Çalışmak Hayattır, Düşünmek ise Işıktır" Hukuk ve Adalet Bir Gün Herkese Lazım Olacaktır" diye belirtti.

 

 

Haber ve Foto: Yılmaz ÖZLAHLAN

 

 

 

 

 

barfix

BENZER HABERLER

HAVA DURUMU

IZMIR

Copyright © 2017. Ege Spor Life