lifepahtshop lifepahtshop

ONLAR HER YERDE

30 / 01 / 2020

İzmir’in Gaziemir ilçesinde hiçbir kurumdan destek almadan ülkemizin acısına ortak olan, İzmir’in ve Gaziemir’in iyilik melekleri Siz Yalnız Değilsiniz Biz Buradayız ekibi Elazığ’da yardıma koştu

Sezon başında Süper Amatör Lig ekiplerinden Gaziemir Gençlik takımının tesislerini baştan aşağı badana boya ve temizlik işlerini yapan iyilik melekleri, bu sefer soluğu Elazığ’da aldı.

Siz Yalnız Değilsiniz Biz Buradayı ekibine Gaziemir Gençlik takımıda gönderdiği atkılarla destek olurken, Elazığ depremzedeler de Gaziemir Gençlik atıları ile ısındı.

 

Geçtiğimiz günlerde Elazığ ve Malatya’yı etkileyen, 6,8 şiddetindeki depremde zarar gören vatandaşlara, Türkiye’nin her il ve ilçesinden yardım yağarken, İzmir’in Gaziemir İlçesinden bölgeye giden ilk ve tek yardım, yine “Siz Yalnız Değilsiniz Biz Buradayız” gurubundan oldu. 

On yıldır ülkenin birçok bölgesine yaptığı yardımlarla İzmir ilinin adını duyuran Mine Kapı ve arkadaşları, ülkeyi derinden yaralayan 41 kişinin hayatını kaybettiği Elazığ depremi için, yaralara merhem olmak adına topladıkları, içerisinde bolca çocuk bezi, kadın peti, battaniye, kuru yiyecek, çocuk oyuncaklarından oluşan 45 koli malzemeyi kendi elleriyle dağıtımını yapmak adına Elazığ’a yola çıktılar.

Deprem bölgesine gidecek ilk ve tek yardımları istiflemek, kolilemek adına, gece yarılarına çalışarak ayrımlarını yapan, Mine Kapı, Remziye Dokur, Semra Akın ve Nermin Bilgin Çağlarsu kendi olanakları ile tuttukları nakliye aracıyla yardımları İzmir Garajına, oradan Otobüs’e yükleyip 16 saatlik yolculuk sonrası Elazığ’da depremzedelere ulaştırdı.

Ulaşan yardım malzemelerini de Elazığ’da depremzelere tek tek teslim ederken, gösterdikleri bu anlamlı destekten dolayı İzmir ve Gaziemir halkının da sevgisini kazandı.

Toplamda 45 koli kıyafet, kişisel temizlik ürünleri, oyuncaklar, gıda yardımları dağıtan Siz Yalnız Değilsiniz Biz Buradayız ekibi, 250 Aileleye ulaşmayı başardı. Ayrıca Şehit Fethi Sekin Şehir Hastanesinde yarılı olarak tedavi gören vatandaşları ziyaret ederek yardım paketlerini teslim ettiler.

 

Ege Spor Life Ailesi Olarak bu anlamlı yardımı Elazığ’a götüren ve depremzelerin bir nebze de olsa yaralarını saran Siz Yalnız Değilsiniz Biz Buradayız ekibine teşekkür ediyoruz.

 

 

 

 

coruhlualt

BENZER HABERLER

ANKET

HAVA DURUMU

IZMIR

Copyright © 2017. Ege Spor Life