aydın oto tepe aydın oto tepe

1.AMATÖR’DE ŞAMPİYONLAR VE PLAY-OFF’A KALAN TAKIMLAR BELLİ OLMAYA BAŞLADI

05 / 02 / 2020

9-10 Şubat 2020 tarihinde sonlanacak olan 1.Amatör Lig maçları ile ligler sona ererken, Play-Off’a kalan takımların bir kısmı belli oldu

Hafta sonu hem diğer şampiyonlar belirlenirken, hem de Play-Off’a girmesi garanti olan takımlar belirlenecek.

Liglerin bitmesi ile Play-Off’lara kalan takımlar 1 haftalık hazırlıkların ardından 15-16 Şubat 2020 Cumartesi ve Pazar günlerinde oynanacak maçlarla Süper Amatör Lig vizesi mücadelesi verecek.

 

 

A Grubu;

Menemen Gençlik 51 Puanla Lider ve grup şampiyonu, Ulukent Gençlik 46 puanla ikinci ve Asarlık Gençlik 41 puanla üçüncü olurken, Play-Off’larda mücadele etme hakkı elde etti.

B Grubu;

Karşıyaka Soğukkuyu 39 puanla lider, Bayraklıspor 37 puanla ikinci, Yamanlar Esenspor 35 puanla üçüncü ve Bahçelievler ise 33 puanla dördüncü sırada yer alıyor. Bu grupta Soğukkuyu ve Bayraklı takımları Play-Off’ları garantilerken, Yamanlar Esen ve Bahçelievler takımlarının son hafta sonuçlarına göre 3. Takımda belli olacak.

 

C Grubu;

Bornova Hitabspor 52 puanla lider olurken, şampiyonluğunu ilan etti. Işıkkentgücü 48 puanla ikinci ve 41 puanla olan Ege Üniversitesi takımı ise üçüncü olarak Play-Off’lara katılmaya hak kazandı.

 D Grubu;

Yolspor 45 puanla lider ve şampiyon tamamlarken, 100.Yıl Yiğitler 40 puanla ikinci, Pınargücü 39 puanla üçüncü ve 38 puanla Ulucakspor ise 4.sırada yer alıyor. Bu grup’ta Yolspor lider ve şampiyon tamamladığı için Play-Off’lara hak kazandı. 100.Yıl Yiğitler, Pınargücü ve Ulucakspor ise hafta sonu oynanacak maçlar sonucunda Play-Off’lara gidip gitmeyeceği belli olacak.

 

E Grubu;

İzmir Belediyespor 45 puanla lider olurken, haftaya galip gelmesi durumunda şampiyon olarak Play-Off’lara katılım sağlayacak. İzmir Demirspor 43 puanla ikinci ve Dostgücü takımı ise 37 puanla üçüncü sırada yer alıyor. Bu grup’ta İzmir Belediyespor, İzmir Demirspor ve Dostgücü takımları Play-Offları garantilerken, şampiyonun kim olacağı maçlar ise hafta sonucu alınan skora göre belirlenecek.

 

F Grubu;

Karabağlar FK takımı 41 puanla grup liderliğini sürdürken, Bozyakaspor 39 puanla ikinci, Karabağlar Gençyıldız takımı ise 34 puanla üçüncü olarak Play-Off’lara gitmeyi başardı. Hafta sonu oynanacak maçlarda alınan sonuca göre ya Karabağlar FK takımı ya da Bozkayaspor takımı grup şampiyonluğunu ilan edecek.

 

G Grubu;

Menderes BLD. Eğitim takımı 52 puanla lider, Buca Belediyespor 52 puanla ve averajla ikinci ve İşçievlerispor ise 38 puanla üçüncü sırada Play-Off’lara katılmaya hak kazandı. Hafta sonu oynanacak maçlar sonucunda grup şampiyonluğu belli olacak.

 

H Grubu;

Tire Belediyespor 49 puanla lider ve grup şampiyonluğunu ilan ederken, Yelkispor 48 puanla ikinci sırada, Play-Off’ları garantiledi. Üçüncü sırada yer alan 43 puanla Gümüldürspor ve 42 puanla dördüncü sırada yer alan Ayrancılar Gençlik takımlarının hafta sonu oynayacağı maçlar sonucunda Play-Off’lara gitmeye hak kazanacak 3.takım belli olacak.

 

Play-Off’lara kalan tüm takımlarımızı tebrik eder, Süper Amatör Lig vizesini almak için yapacakları mücadeleden dolayı kutluyor ve başarılar diliyoruz.

 

 

Haber: Yılmaz ÖZLAHLAN

 

 

 

 

kutsal inşaat

BENZER HABERLER

HAVA DURUMU

IZMIR

Copyright © 2017. Ege Spor Life