life paht shop life paht shop

FIRAT SEYHANGÜCÜ SEVİNDİ, KOZAĞAÇ ÜZÜLDÜ

09 / 02 / 2020

İzmir 1.Amatör Lig G grubu son hafta maçlarında Kozağaçspor’la karşılaşan Fırat Seyhangücü rakibiyle 2-2 berabere kaldı

Düşme kalma maçında birer puanı paylaşan ekiplerden Fırat Seyhan derin bir oh çekerken, Kozağaçspor ise bir alt lige düşerek üzüntü yaşadı.

Birer puanın paylaşıldığı karşılaşmayla birlikte Fırat Seyhangücü ligi 9 puanla tamamlarken, Kozağaçspor ise ligi 8 puanla tamamladı. Bu sonuçlar Kozağaçspor bir alt lige düştü.

Karşılaşmanın ilk yarısına Fırat Seyhangücü daha hızlı ve istekli başladı. Hızlı futboluyla topu kısa sürede rakip yarı sahaya taşımayı başaran Fırat Seyhangücü henüz 5.dakika da Rüstem Görmez’in kaydettiği golle 1-0 öne geçti. Kalesinde erken gördüğü golle şoke olan Kozağaç ekibi hızlıca toparlandı ve pozisyon üretmeye başladı. Beraberlik golü için bastıran Kozağaçspor aradığı golü 38.dakika da buldu ve durumu 1-1’ e getirdi. Karşılıklı ataklarla ve top kayıplarıyla geçen ilk yarıda başka gol çıkmazken soyunma odasına 1-1 beraberlikle girildi.

Müsabakanın ikinci yarısına Fırat Seyhangücü daha hızlı başladı. Fırat Seyhangücü dakikalar 55’i gösterdiğinde tekrar sahneye çıkan Rüstem Görmez’le skoru 2-1 yaptı. Pas trafiğinin yoğunlaştığı karşılaşmada iki ekipte yakaladığı net fırsatları değerlendiremezken, Kozağaç 80.dakika da penaltı kazandı. Kozağaç penaltı vuruşunu gole çevirerek skora 2-2 dengeyi getirdi. Maçın kalan süresinde başka gol çıkmazken son düdükle birlikte ekipler sahadan 2-2 beraberlikle ayrıldı.

Hakemler: Aykut Çetinkaya, Refik Erim, Oğulcan Sefer

Gözlemci: İhsan Uğraş,  Saha Komiseri: Kazım Şimşek,  Sağlık Görevlisi: Halil Ültemek

Saha:  Buca Belediye Şirinyer Sahası

Saat: 13.00

Tarih: 9 Şubat 2020

 

 

 

Haber ve Foto: Barış DİNÇER

 

 

 

 

 

aydın oto alt

BENZER HABERLER

HAVA DURUMU

IZMIR

Copyright © 2017. Ege Spor Life