fiorita otel fiorita otel

BOZYAKASPOR YENİLDİ AMA PLAY-OFF’LARA KALDI

10 / 02 / 2020

İzmir 1.Amatör Lig G grubu son hafta maçlarında Bozyakaspor’la karşılaşan Reo Atillaspor rakibini 2-1 mağlup etti.

Ligi 39 puanla 2.olarak tamamlayan Bozyakaspor adını Play-Off’lara yazdırdı. Reo Atillaspor ise ligi 19 puanla tamamladı.

Karşılaşmanın ilk yarısına Reo Atilla daha hızlı başladı. Hızlı ve istekli futboluyla orta alanda üstünlük kuran Mavi-Beyaz’lı ekip 10.dakika da Yusuf Aksakallı’nın kaydettiği golle 1-0 öne geçti. Kalesinde gördüğü golden sonra toparlanmaya çalışan Bozyaka yakaladığı fırsatları değerlendiremedi. Karşılıklı ataklarla ve top kayıplarıyla geçen ilk yarıda başka gol çıkmadı ve soyunma odasına Reo Atilla 1-0 önde girdi.

Müsabakanın ikinci yarısına iki ekipte daha kontrollü başladı. Kanat futbolunu kullanarak gol arayışlarını sürdüren Reo Atillaspor’un 77.dakika da geliştirdiği atakta Bozyakaspor’lu Barış Çıplak ceza sahası içinde topa elle müdahale edince maçın hakemi penaltı noktasını işaret etti. Penaltı vuruşunu Alper Güler gole çevirerek durumu 2-0’a getirdi. Gol bulmak adına bastıran Bozyakaspor yakaladığı net fırsatları değerlendiremezken maçın skorunu 2-1 olarak belirleyen gol 88’de Sertaç Sarıkaya’dan geldi. Son düdükle sahadan 2-1 mağlup ayrılan Bozyakaspor ligi 2.sırada tamamlayarak adını Play-Off’lara yazdırdı.

 

Hakemler: Efecan Esel, Ercan Kırık, İbocan Erödül

Gözlemci: Ali Hikmet Korkut,  Saha Komiseri: Aslan Untuç,  Sağlık Görevlisi: Can Ahmet Karabacak

Saha: Yeşilyurt Sahası

Saat: 13.00

Tarih: 9 Şubat 2020

 

Bozyaka 11’i: Ömer Doğan, Mert Paşalı, Sinan Yıldız, Bilal Işık, Muzaffer Tezcan, Emrah Akan, Mert Tekin, Eltun Sipahi, Oğuz Otçeken, Batuhan Demirkaya, Barış Çıplak

Teknik Sorumlu: Metin Çelikdelen

Reo Atilla 11’i: Mehmet Ali Filiz, Serhat Kolğu, Umut Güneş, Kemal Kaya, Rıdvan Pulat, Yakup Aksakal, Orhan Pulat, Alper Güler, Hüseyin Öztürk, Yusuf Aksakallı, Mehmet Sultan Sarıgül

Antrenör: Serkan Özel

 

Haber ve Foto: Barış DİNÇER

 

 

 

 

coruhlualt

BENZER HABERLER

ANKET

HAVA DURUMU

IZMIR

Copyright © 2017. Ege Spor Life