aydın oto tepe aydın oto tepe

1.AMATÖR’DE ŞAMPİYONLAR VE PLAY-OFF’A KALANLER BELLİ OLDU

11 / 02 / 2020

İzmir 1.Amatör Lig’de Süper Amatör Lige çıkma mücadelesi veren ve şampiyonluk sevinci yaşayan, Play-Off’lara kalan takımlar belli oldu

Buna göre 8 Grup’ta kıyasıya mücadeleler oynanırken, 8 takım şampiyonluk yaşarken toplamda 24 takım Süper Amatör Lige vize alma adına karşılaşmalarda ter dökecek.

A Grubu şampiyonu 52 puanla Menemen Gençlik olurken, Ulukent Gençlikspor 47 puanla ikinci, Asarlık Gençlikspor ise 44 puanla üçüncü olarak Play-Off’lara katılamaya hak kazandı.

B Grubu şampiyonu 42 puanla Karşıyaka Soğukkuyu takımı olurken, Bayraklıspor 40 puanla ikinci ve 36 puanla Dedebaşıspor üçüncü olarak Play-Off’lara katılmaya hak kazandı.

C Grubu şampiyon tamamlayan Bornova Hitabspor 55 puanla lider tamamlarken, Işıkkentgücü 48 puanla üçüncü, Ege Üniversitesi ise 44 puanla üçüncü sırada Play-Off’lara katılım gösterecek.

D Grubunda Yolspor 48 puanla şampiyon olurken, 100. Yıl Yiğitler 43 puanla ikinci, Ulucakspor ise 41 puanla üçüncü oalrak Play-Off’larda Süper Amatör vizesi peşinde olacak.

E Grubunda İzmir Belediyespor 48 puanla şampiyonluk sevinci yaşarken, İzmir Demirspor 46 puanla ikinci ve Dostgücü ise 37 puanla üçüncü olarak Play-Off’lara katılım sağlayacak.

F Grubunu namağlup tamamlayan ve 44 puanla şampiyon olan Karabağlar FK bu sezon önemli başarı elde ederken, Bozyakaspor 39 puanla ikinci ve 37 puanla ise Karabağlar Gençyıldız takımı Play-Off’larda Süper Amatör Lige çıkma mücadelesi verecek.

G Grubunda Menderes Belediye 55 puan toplarken averajla şampiyonluk sevinci yaşadı. Bir başka 55 puanla ikinci sırada yer alan Buca Belediye ve 44 puanla üçüncü sırada tamamlayan İşçievlerispor takımları kıyasıya rekabeti Play-Off’larda da gösterecek.

H Grubunda Tire Belediyespor 52 puanla şampiyonluk yaşarken, Yelkispor 48 puanla ikinci ve Gümüldürspor ise 46 puanla üçüncü olarak Play-Off’larda şampiyonluk mücadelesi verecek.

 

Ege Spor Life Ailesi olarak öncelikle gruplarını şampiyon tamamlayan takımlara ve Play-Off’larda mücadele edecek olan tüm takımlarımıza başarılar diliyor, Fair-Play çerçevesinde mücadeleler olmasını temenni ediyoruz.

 

 

Haber: Yılmaz ÖZLAHLAN

 

 

 

 

barfix

BENZER HABERLER

HAVA DURUMU

IZMIR

Copyright © 2017. Ege Spor Life