lifepahtshop lifepahtshop

SÜPER AMATÖR PLAY-OFF İÇİN SON VİRAJA GİRİLİYOR

16 / 03 / 2020

İzmir Süper Amatör Lig Kuzey, Güney ve Merkez Grup’ta ligi 2 ve 3.sırada tamamlayan takımlar Play-Off’a yükselme adına ön eleme maçı yapacak

Oynadıkları Grup’larda 2 ve 3.sırada tamamlayan takımlar oynayacakları maçları kazanması durumunda Süper Amatör Play-Off’lara yükselecek ve 3 takım daha belli olacak.

KUZEY GRUP;      

Buna göre Kuzey Grubunu Kemalpaşaspor 60 puanla 2.sırada, Dikili Belediyespor ise 53 puanla 3.sırada tamamladı.

 

KEMALPAŞASPOR;

Sezona Erman Yıldırım ile başlayan Kemalpaşaspor, ardında Özgür Bayram ile kısa bir süre devam etti ve son olarak Erdoğan Kaya’nın çalıştırdığı Kemalpaşaspor, ligi 60 puanla ikinci sırada tamamlarken önemli bir başarıyı elde etti. Bu zamana kadar Erman Yıldırım, Özgür Bayram ve Erdoğan Kaya’nın görev aldığı Kemalpaşaspor’da Başkan Ramazan Faal’i ve oyuncu grubunu kutluyoruz. Kemalpaşaspor Merkez Grup 3.olan takım Kemalpaşa Esnafgücü ile final maçı oynayacak.

 

DİKİLİ BELEDİYESPOR;

Dikili Belediyespor’da bu sezon Serkan Uzun ile start aldı. Serkan Uzun’un geçmişte Dikili Çandarlı takımı ile elde ettiği başarıyı göz önünde bulundurursak Alaçatıspor ile oynayacağı maç tam bir final havasında olacak. Zor şartlarda ligi 3.sırada bitiren Dikili Belediyespor Kulüp Başkanı Aytekin Arslan ve başarılı çalıştırıcı Serkan Uzun ile oyuncu grubunu tebrik ediyoruz.

 

MERKEZ GRUP;

Merkez Grubunu Buca Zaferspor 49 puanla 2.sırada, Kemalpaşa Esnafgücü ise 48 puanla grubu 3.sırada tamamladı.

 

BUCA ZAFERSPOR;

Geçen sezon Süper Amatör Lige şampiyon olarak çıkan Buca Zaferspor 2019-2020 sezonunu da şampiyonluk parolası ile başladı. Sezon içinde uzun bir süre grubu lider olarak götüren Buca Zafer son haftalarda puan kaybı nedeni ile sezonu 2.sırada tamamladı. Buca Zaferspor Play-Off eleme maçını Bayındırspor ile oynayacak. Buradan Başkan Orhan Yıldız’ı, Teknik Adam Ali Çalışkan’ı ve heyetini ayrıca oyuncu grubunu kutluyoruz.

 

 

KEMALPAŞA ESNAFGÜCÜ;

Grubu 3.sırada tamamlayan Kemalpaşa Esnafgücü ise sezona yeni başkan Abbas Alp ile başladı. Savaş Silik ile sezona start veren Kemalpaşa Esnafgücü’nde ardında tecrübeli teknik adam Zafer Çağın’ı göreve getirdi. Abbas Alp’in ilk senesinde elde ettiği başarının yanı sıra, Savaş Silik ve Zafer Çağın’ın katkıları dikkatlerden kaçmadı. Kemalpaşa Esnafgücü Başkanı Abbas Alp, Sezon başında görev alan Savaş Silik ve şu anda takımın başında görev alan Zafer Çağın ile oyuncu grubunu kutluyoruz. Kemalpaşa Esnafgücü, Kuzey Grup 2.olan takım Kemalpaşaspor ile Play-Off eleme maçı oynayacak.

 

GÜNEY GRUP;

Güney Grubunu Alaçatıspor 46 puanla 2.sırada, Bayındırspor ise 45 puanla 3.sırada tamamladı.

 

ALAÇTISPOR;

Grubu 2.sırada tamamlayan Alaçatıspor’da ise sezon öncesi yapıla kongre sonrasında başkanlığa Soner Varhan geldi. Ardında tecrübeli teknik adam Malik Gençalp ile anlaşan ve transfer çalışmalarına hız veren Alaçatıspor, sezona istediği gibi başlayamadı. İlerleyen haftalarda çıkış yapan ve zirveyi sürekli zorlayan Alaçatıspor’da Malik hoca ile yol ayrılığı yaşadı. Ardında Metin İstek’i göreve getiren Alaçatıspor sezonu 2.tamamlayıp Play-Off eleme maçı hakkı elde etti. Alaçatıspor’un başarılı başkanı Soner Varhan’ı sezon öncesi görev alan Malik Gençalp’i ve şu anda görevde olan Metin İstek ile yönetim kurulunu ve oyuncu grubunu tebrik ediyoruz. Alaçatıspor, Dikili Belediyespor ile eleme maçı oynayacak.

 

 

BAYINDIRSPOR;

Grubu 3.sırada tamamlayan Bayındırspor ise her zaman zirveye oynayan bir takım kimliğinden hiç uzaklaşmadı. Sezon başında yapılan kongre sonrasında Başkanlığa Ahmet Toru gelirken, yeniden Dilek Uzan ile anlaşma sağladı. Alınan sonuçlarla zirveyi son haftaya kadar sürdüren Bayındırspor, Merkez Grup 2.olan Buca Zaferspor ile eleme maçı oynayacak. Bayındırspor’un genç başkanı Ahmet Toru, tecrübeli teknik adam Dilek Uzan ve heyetini, oyuncu grubunu ve tüm yönetim kurulunu kutluyoruz.

 

 

Haber: Yılmaz ÖZLAHLAN

 

 

 

 

 

 

 

barfks

BENZER HABERLER

ANKET

HAVA DURUMU

IZMIR

Copyright © 2017. Ege Spor Life