aydinototepe aydinototepe

ŞİMDİ ANTRENMAN ZAMANI DEĞİL

24 / 03 / 2020

Türkiye Profesyonel Futbolcular Derneği tarafından yapılan paylaşımda şimdi Antrenman zamanı olmadığı belirtildi

20.03.2020 tarihinde alınan liglerin ertelenme kararından sonra, dün itibarı ile antrenmanlara başlayan, bugün ve yarın da antrenmanlara başlayacak takımlarımızın olduğunu bilmekteyiz

Salgının en kritik döneminde futbolcuların topluca antrenman yapmasının ciddi bir risk oluşturacağı aşikardır ve bu risk sadece futbolculara kapsamayan, aynı zamanda teknik direktörleri, ekiplerini ve tesis çalışanlarını da kapsayan boyuttadır.

Dönem antrenman yapma dönemi değil, herkesin sağlığına dikkat etme ve riski minimuma indirmek için Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca’nın da dediği herkesin kendi Olağanüstü Halini İlan etmesi zamanıdır. Antrenman yapmanın bu dönemde oyuncu psikolojisi açısından da faydası olmayacağı, tam tersi riski daha da büyüteceği ortadadır. Kulüplerimizden ve Teknik Adamlardan isteğimiz, belli bir süre daha antrenmanlara ara vererek futbolcuların bireysel çalışma yapmalarını sağlamaları ve böylece virüs riskini minimuma indirmeleridir.

Bu ciddi dönemde, her şeye rağmen oyuncuları antrenmana çağıran kulüplerimizin, futbolculara ve teknik heyete antrenmanlara başlamadan önce mutlaka Korona virüs testi yaptırması elzemdir.

Futbolcu arkadaşlarımızın, kulüpleri yaptırmadığı takdirde Korona virüs testini kendileri yaptırmalarını, kendi sağlıkları ve kariyerleri için önemle rica ederiz.

 

 

 

 

 

barfks

BENZER HABERLER

ANKET

HAVA DURUMU

IZMIR

Copyright © 2017. Ege Spor Life