aydinototepe aydinototepe

HAMZAOĞLU, NEDEN BİZE DANIŞILMADI

28 / 03 / 2020

Türk Futbolunun yetiştirdiği değerlerden Gençlerbirliği Teknik Adamı Hamza Hamzaoğlu katıldığı bir programda “Futbol Sadece Futbol Değildir” diyerek sözlerine başladı

Yaşanan süreçte çok üzgün olduğunu ifade eden Hamzaoğlu, “Abdurrahim Albayrak'la mesajlaştım. Fatih Hocayla hastaneye gittiği günün sabahında konuşmuştum. İkisine de mesaj attım. İyiler şükürler olsun” diye belirtti.

 

Fenerbahçe'ye de geçmiş olsun


Hamzaoğlu, “Keşkeler bu işin içinde var. Hatalar hep olacak çünkü bu bilinmeyen bir durum. Tedbirler daha önce alınabilirdi. Umarım sağlıklı günlere tekrardan kavuşuruz. İnsanlar mecburen bilinçlendi. Temizlik ve hijyen her zaman olmalı ama hayat akışında bazen bunları unutuyoruz. Acı bir şekilde bunu tekrar hatırladık. Umarım bu günleri aştıktan sonra da bu duruma gereken önemi veririz. İnsanlar zor durumlarda birleşiyor. Bundan sonra inşallah iyi günlerimizde de birlikte oluruz. Birlik ve beraberliği her zaman sürdürürsek kötü zamanımız olmaz. Ben futbol hayatım boyunca bu mesajları vermeye çalıştım. Futbol sadece futbol değildir. Düşmanca tavırlar ve açıklamalar bize zarar veriyor. Çok ciddi bir mücadele veriyoruz. Umarım en az zararla bu günleri atlatırız” diye konuştu.

Virüsten çok korkmamalıyız

Bizim işimizden dolayı özlediğimiz günler. Hep başka şehirlerdeyiz. Eşimizden ve çocuklarımızdan uzakta kalıyorduk. Bu günlerin özlemini duyuyorduk ama böyle olsun istemezdik. Şu anda günlerimiz evde geçiyor. Sosyal mesafeyi koruyoruz. Ellerimi yıkamaktan kupkuru oldu. Bunuda dengelemek lazım. Bu virüsten çok korkmamalıyız ancak hafife de almamalıyız. Bu konuda herkes dikkatli olmalı. Herkes dikkatli olursa bu virüsten kurtuluruz” dedi.

 

Testleri ihtiyacı olanlar kullansın

Biz bir test yapmadık. Test yapmayı uygun bulmuyoruz. Oyuncuları evden çıkarmak istemiyoruz. Herkes evinde çalışmalarını sürdürüyoruz. Onların gönderdiği videoları izliyoruz. Herkes kendini hazır tutmaya çalışıyor. Semptom gösteren kişilere test yaptıracağız. Gereksiz yere testleri kullanmak istemiyoruz. Semptom gösteren kimse yok. Tesisimizi ilaçlatıp kapattık. Herkesi evine yolladık. Bu ayın 6'sına kadar çalışmalara başlamayacağız. Bu süreç daha da uzayabilir ancak kısalacağını zannetmiyorum. Virüsün seyrine göre karar vereceğiz. Sadece spor kulüpleri değil bütün Dünya önlem almak zorunda.

1 hafta seyircisiz oynamak anlamsızdı

1 hafta seyircisiz oynamak anlamsızdı. Alınan sonuçlar zaten bunu doğruluyor. Bunun sebebini hiç düşündünüz mü? Fatih Hoca kesin bir dille söyledi. Bunu biz de söyledik. Sert sözler söylemeye bizim hakkımız yok ancak Fatih Hocanın var. Bu maçların ertelenmesi gerekiyordu. Biz Denizli'ye uçakla gidecektik, daha sonra otobüsle gittik. Risk varken aktarmalı bir yolculuk riskliydi. Otobüste sadece oyuncular vardı. Biz arkadan arabayla takip ettik. Bu önlemler oyuncuları tedirgin etti. Verdiğimiz molalarda da tedirgindik. Böyle hazırlanılan bir maçtan ne bekliyorsunuz? Ev sahibi takımlar daha rahattı. Çünkü bildikleri ortamda maça hazırlandılar.

Neden bize danışılmadı?

Maçlar daha önce ertelenmeliydi. Hepimiz hatalar yapabiliyoruz. Burada neden bize danışılmadı? Kimse bizi arayıp bir fikir sormadı. Bunu bize sormak zorundalar. Ben takımla ilgili bir karar alacağım zaman takımıma soruyorum. Bu işin içinde insanlar olarak bu karar bize de sorulmalıydı. Bu bir eksiklik. Biz izin kararını verirken de hepimiz toplantı yapıp öyle bu kararı aldık. TFF'nin böyle bir karar alması gerekirdi. Bundan sonrası için umarım doğru hareket edilir. Burada doğru olan ligin tamamlanması. UEFA bizlere Haziran sonuna kadar bir zaman tanıdı. Umarım hastalık geçer ancak virüsün etkisi azalmazsa futbol çok geri planda kalır. Burada muhakkak bir formül bulunur. Bunları şimdi konuşmak anlamsız. Önemli olan bu virüsten kurtulmak” dedi.

Kimsenin ağlamaya hakkı yok

Maalesef benim zamanımdan Muslera ve Selçuk dışında kimse kalmadı. Türk futbolunun geldiği nokta bu. Kimsenin ağlamaya hakkı yok. Kulüpleri bu duruma biz getirdik. Durum Galatasaray'da böyleyse diğer takımları siz düşünün. Futbol kötü yönetildi. Kötü yönetilmeseydi bu duruma gelmezdik. Herkes kendi işine baksın. Önce kendi işimizi layıkıyla yapalım. Herkes kendi işini doğru yaparsa herkes yukarı doğru ivmelenir çünkü bu potansiyelimiz var. Özel durumlarda Muslera ve Selçuk'la konuşuyorum. Diğer kulüplerdeki bütün oyuncularımı takip ediyorum. Bütün oyuncularımı sevip takip ediyorum. Muslera çok düzgün bir karakter. İşini çok iyi yapıyor ve artık bizden biri gibi oldu. Umarım ilerleyen yıllarda da bu ülkeye ve kulübe katkı sağlar.

"Herkes evde kalsın ve dikkat etsin. Bu durumdan hep birlikte çıkacağız"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

aydinotoalt

BENZER HABERLER

ANKET

HAVA DURUMU

IZMIR

Copyright © 2017. Ege Spor Life