aydinototepe aydinototepe

AMATÖR’Ü ZOR GÜNLER BEKLİYOR

10 / 04 / 2020

Yaşadığımız Corona Virüs nedeni ile bilindiği üzere tüm ligler ileri bir tarihe ertelenmişti

Bu erteleme umarız yeni sezona yansımaz. Tabi öncelikle sağlık herşeyden çok önemli. Planlamayı ve süreci doğru yönetmek gerekiyor.

Zaten zor bela kulüplerin bir mücadelesi vardı. Bu süreçte daha da zorlanacak. Malum gerek yerel ve genel yöneticilerin yaptığı cüzi miktarda yardımların yanı sıra Esnaftan toparlanan maddi destek azımsanacak gibi değil.

Esnaf’ı çok zor günler bekliyor. Kulüplerin Esnaf ve Sponsorlar aracılığı ile sezonu tamamladığını hepimiz biliyoruz. Var sayalım Dünya ve Ülkemiz Temmuz veya Ağustos’ta normale döndü. Yeni sezon planlanması transfer ve sezona hazırlık dönemi bir şekilde olacak. Peki destek konusunda kimler ve nasıl olacak. İşte asıl soru bu?

Galiba 2020-2021 sezonu çok parlak görünmüyor. Birçok takımın ligden çekilmesi de söz konusu. Nasıl önlem alınacağının planları şimdiden yapılmalı. Eninde sonunda virüs’ten bir şekilde kurtulacağız. Tabi ne kadar erken olursa bizler normal hayata o derece daha erken döneceğiz.

Profesyonel Liglerde bile ödemelerin yapılamaması, liglerin tamamlanamaması düşünüldüğünde Amatör Liglerin çok daha acı gerçeklerle karşılaşacağının bilinmesi gerekir. Fedakarlıkla yapılan Amatör Liglerimizde insanlara çok daha büyük fedakarlıklar düşecektir. Asıl konu ise yetkililerin ve kurumlarının bu süreçte çok daha büyük fedarlıklar edecek olan Amatör Futbolun ne kadar yanında duracağıdır. Kulüplerin sırtında yük olan aktarma bedelleri, liglere katılım bedelleri, antrenörlük sözleşme bedelleri,  ulaşım ve malzeme desteklerinin de tekrar gözden geçirilmesi bu dönemde şart olmuştur.

Şartlar ne olursa olsun hayat devam edecek. Eğrisiyle doğrusuyla. Ama sanırım artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Transfer yapan takımlar mutlaka bütçesine uygun hareket edecek. Kısacası Amatör Ruh yeniden geri dönecek.  Altyapıya çok ama çok önem gösterip, geleceğimizi emin ellere bırakmayı da bizler ön ayak olmalıyız. Tüm kötü koşullara rağmen, sağlığımız, Amatör ruhumuz, Altyapılarımız, Öz kaynaklarımız ve ikili ilişkilerimizin ne kadar önemli ve değerli olduğu da bu süreçte göz önüne çıkacaktır.

Yalnızca Kulüpler değil, Antrenörlerde bu süreçten çok olumsuz etkilendi. Kısacası Psikolojik savaşı kazanma adına lütfen herkes sağlığına dikkat etsin.

Her şeyin Başı Sağlık Diyor, Bir an evvel hayatın normale dönmesini temenni ediyoruz.

 

Haber: Yılmaz ÖZLAHLAN

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

coruhlualt

BENZER HABERLER

ANKET

HAVA DURUMU

IZMIR

Copyright © 2017. Ege Spor Life