fiorita otel fiorita otel

ORHAN YILDIZ VE ABBAS ALP, LİGDEN ÇEKİLİRİZ DEDİ

10 / 07 / 2020

İzmir Süper Amatör Lig Merkez gurubu ekiplerinden, Buca Zaferspor ve Kemalpaşa FK takımının başkanları Orhan Yıldız ve Abbas Alp ortak açıklamada bulundu

Yıldız ve Alp’in ortak açıklaması; “Bilindiği üzere iki güzide kulüp, son 3 yılda çok özel şampiyonluklar alarak, amatör futbol severlere seyir zevki üst seviyede müsabakalar izleterek, bu yılda Süper Amatör Ligde Play-Off potasına yer almıştır. Şampiyonluk iddiasını sürdürmekteyken, tüm ülkenin olduğu Covid-19  pandemi süreciyle liglere verilen ara neticesinde TFF’nin kararını adaletli bir şekilde beklemeye başlamıştır.

Play-Off potasında bulunan ve oynanacak maçlar neticesinde, şampiyonluk hedefini sürdüren 9 takım gibi bizlerde, adaletli kararı beklemekte ve ilk olarak tercihin maçların oynanacağı bir karar alınmasını temenni etmekte ve bu doğrultuda, maddi manevi üzerimize düşen her türlü sorumluluğu yerine getireceğimizi taahhüt ederiz.

Bilindiği gibi hiçbir çıkarımız olmadan, İzmir Amatör futbolu çalışanlarına ve yan hizmetlilerine, senede milyonları geçen rakamlar ile ekonomik destek sağlamakta ayrıca sosyal sorumluluk neticesinde yapılan yardımlar ile bu rakamları desteklemekteyiz.

Örneğin İspanya ve Almanya'nın 100 bin maske için birbirine girdiği bir süreçte, Buca Zafer spor olarak, İzmir halkına sadece 100 bin maske dağıtımı yapıldı.

Sporseverlere ve şehrimize ayrıca bu süreçte elimizin uzanabildiği kim varsa, bizden yana helal hoş olsun. Bu süreci birlikte omuzladık, yine omuzlarız.

Bu şehirde amatör futbol ekonomisinin önemli bölümünü hiçbir kurum ve kuruluş desteği olmadan omuzlamaktayız. Hiçbir sporcumuzun ne hakkını yendi, nede yediririz.

Kimseye, hele hele ASKF ve TASKK başkanlarına hakarete varan sözlerle baskı kurmadık, kurdurmadık.

Ancak verilecek kararın, özellikle iktidar partisinin bazı llçe başkanlarının baskısı neticesinde (ki bu güne kadar her şartta devletimizin yanında olduk ), 9 kulübümüzün herhangi bir tanesine mağduriyet yaşatması durumunda ,

AMATÖR FUTBOLDAN TÜM DESTEĞİMİZİ VE LİGLERDEN KULÜPLERİMİZİ ÇEKECEĞİMİZİ, KAMUOYUNA SAYGILARIMIZLA DUYURMAK İSTERİZ.

 

Haber: Yılmaz ÖZLAHLAN

 

 

 

barfks

BENZER HABERLER

ANKET

HAVA DURUMU

IZMIR

Copyright © 2017. Ege Spor Life