lifepahtshop lifepahtshop

ALTAY’A CENK DOPİNGİ

04 / 08 / 2020

Altay’da oynadığı futbol ve gösterdiği başarılı performans ile transferin gözde ismi Cenk Özkaçar, Fransa’nın Olympique Lyon takımına 5 yıllık imza attı

Olympique Lyon'la 5 yıllık sözleşme imzalayan genç stoperin bonservisinden kulübe 2 milyon euro (yaklaşık 16 milyon 380 bin TL) para girecek. Ayrıca Altay bir sonraki satıştan % 25 pay alacak.

Fransa'nın dev ekiplerinden Olympique Lyon'la 5 yıllık anlaşma imzalayan, Altay'ın genç yıldızı Cenk Özkaçar,  takıma katılmak üzere Fransa'ya gitti. Transferde birçok kulübü peşinden koşturan ancak Fransa'yı seçen 19 yaşındaki genç savunma oyuncusu oyuncu Yetiştiği Altay'da teknik ekibe ve takım arkadaşlarına veda eden Cenk, Fransa'ya uçtu.  İzmir ekibinin, Lyon'dan Cenk Özkaçar'ın bonservisi için 2 milyon euro ve bir sonraki satıştan yüzde 25 pay alacağı öğrenildi. Altay'ın bu satıştan kasasına 16 milyon 378 bin TL'ye yakın para girecek. Gelecek yıl da şampiyonluğa oynayacak bir kadro kurmayı planlayan Özgür Ekmekçioğlu başkanlığındaki Altay transferde rahat bir nefes alacak.  

 

 

 

 

 

aydinotoalt

BENZER HABERLER

ANKET

HAVA DURUMU

IZMIR

Copyright © 2017. Ege Spor Life