çoruhluastepe çoruhluastepe

İZMİR AMATÖR’Ü SAHİPSİZ KALDI

14 / 08 / 2020

BAL Liginde Çiğli Belediyespor’un grubunda ikinci olmasına rağmen 3. Lige alınmaması, bugün Süper Amatör Lig’den BAL Ligine çıkan takım sayısı sonrası ortalık iyice gerildi

Geçtiğimiz günlerde Çiğli Belediyespor’a yapılan haksızlık tüm İzmir’li Futbol severleri derinden üzerken, bugün yapılan açıklama sonrası İstanbul A ve B Grubundaki 16 takımın direk BAL Ligine çıkarılması, İzmir’de ise Play-Off’lara kalan 3 takım dışında 6 takım arasında yapılacak kura çekimi ile 4. takımın belirlenmesi ile 4 takımının BAL çıkması diğer takımların tepkisini çekti.

Direk BAL Ligine çıkan Torosgücü, Kınık Belediyespor ve Halilbeylispor takımları sevinç yaşarken, diğer 6 takımın yüzde yüz şansı varken bu haklarının elinden alınması ve İstanbul’dan 16 takımın BAL Ligine çıkartılması, İzmir’in ise 4 takımla sınırlandırılması büyük tepki yarattı. Bundan dolayı bazı takımların yöneticileri ligden çekileceğini ifade etti.

İzmir’de 3 takım direk BAL’a çıkarılması, 4.takımın ise 6 takım arasında kura çekimi ile belirlenmesine isyan eden Başkan ve yöneticiler, İstanbul’da 16 takımın BAL ligine çıkartılmasına tepki gösterdi.

 

 

 

 

 

aydinotoalt

BENZER HABERLER

ANKET

HAVA DURUMU

IZMIR

Copyright © 2017. Ege Spor Life