fiorita otel fiorita otel

ŞİMDİ SIRA U22 AVRUPA ŞAMPİYONASI’NDA

23 / 09 / 2020

U18 Avrupa Plaj Voleybolu Şampiyonası, kadınlar ve erkeklerde Ukrayna’nın birinciliği ile sona ererken şimdi gözler U22 Avrupa Plaj Voleybol Şampiyonası’nda.

İzmir Büyükşehir Belediyesi ile Türkiye Voleybol Federasyonu’nun (TVF) organize ettiği Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV) U18 Avrupa Plaj Voleybolu Şampiyonası, kadınlar ve erkeklerde Ukrayna’nın birinciliği ile sona ererken şimdi gözler U22 Avrupa Plaj Voleybol Şampiyonası’na çevrildi. Yine Pamucak Sahili’nde düzenlenecek dev şampiyona, 24-27 Eylül tarihleri arasında yapılacak. İlk iki günkü elemelerin ardından cumartesi günü çeyrek, pazar günü ise yarı final ve finaller oynanacak. 


U22 Avrupa Plaj Voleybol Şampiyonası’na kadınlarda Türkiye’nin yanı sıra Çekya, Danimarka, İngiltere, İspanya, Fransa, Almanya, Cebelitarık, Macaristan, İsrail, İtalya, Kosova, Letonya, Litvanya, Hollanda, Polonya, Portekiz, Romanya, Rusya, Slovenya, İsviçre ve Ukrayna’dan toplam 62 sporcu katılacak. Erkeklerde ise yine Türkiye’nin yanı sıra Avusturya, Çekya, İngiltere, İspanya, Estonya, Fransa, Almanya, Macaristan, İsrail, İtalya, Kosova, Letonya, Litvanya, Polonya, Portekiz, Romanya, Rusya, Sırbistan, İsviçre, İsveç ve Ukrayna’dan toplam 66 voleybolcu mücadele edecek. 

Karşılaşmalar, pandemi önlemleri nedeniyle seyircisiz oynanacak. İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Dairesi Başkanı Hakan Orhunbilge, geçtiğimiz yıl Bostanlı’da düzenlediğimiz BVA Balkan Plaj Voleybolu Şampiyonası ile başlayan uluslararası organizasyonların devam ettiğini belirterek, “U18 Avrupa Plaj Voleybolu Şampiyonası her açıdan kusursuz geçti. Şimdi önümüzde çok önemli bir organizasyon daha var. İzmir’in tanıtımı ve güzel kentimizin uluslararası organizasyonların merkezi olması açısından değerli bir şampiyona bizi bekliyor” dedi.

 

 

 

 

barfks

BENZER HABERLER

ANKET

HAVA DURUMU

IZMIR

Copyright © 2017. Ege Spor Life