lifepahtshop lifepahtshop

PANDEMİYE KARŞI SPOR

17 / 10 / 2020

İzmir Büyükşehir Belediyespor, 11 ayrı merkezde sosyal mesafe kurallarına uygun olarak ücretsiz spor kursları düzenliyor.

Pandemi döneminde #EvdeKal kampanyası düzenleyip binlerce İzmirlinin evinde spor yapmasını sağlayan İzmir Büyükşehir Belediyespor, şimdi de açık alanlar ve salonlarda sosyal mesafe kurallarına uygun olarak projesini devam ettiriyor. İzmir’de 11 farklı merkezde verilen sağlıklı yaşam, herkes için sağlık, zumba, capoeira, badminton ve güreş eğitimleri ile pandemiye karşı sporla mücadele ediliyor, İzmirlilerin daha sağlıklı olması için çaba gösteriliyor. 

Yaşlılar için sağlıklı yaşam eğitimleri, pazartesi, çarşamba ve cuma günleri Fuar Celal Atik Spor Salonu’nda, herkes için sağlık eğitimleri ise Fuar Kültürpark’ta hafta içi her gün düzenleniyor. Evka-4 Naim Süleymanoğlu Spor Salonu’nda salı-perşembe günleri herkes için sağlık etkinliği yapılıyor. Yeşilyurt Sahası’nda pazartesi, çarşamba ve cuma günleri, Karantina Meydanı’nda salı-Perşembe günleri, Aşık Veysel Rekreasyon Alanı’nda çarşamba günü zumbaseverler buluşuyor. 
Konak Karantina Meydanı’nda ayrıca salı-perşembe günleri son dönemin moda dansı capoeira ile ilgili eğitimler veriliyor. Bayraklı Ahmet Taner Kışlalı Parkı’nda haftanın üç günü sabah spor yaptırılıyor. Bunun yanı sıra Asarlık Çok Amaçlı Spor Salonu’nda 2005-2008 arası doğumlu 23 çocuğa ücretsiz badminton, Uzundere’deki açık alanda ise güreş eğitimleri veriyor. Toplamda 25 kursiyerden oluşan iki grup, haftada iki gün birer saat ücretsiz güreş eğitimi alıyor.

 

 

 

 

coruhlualt

BENZER HABERLER

ANKET

HAVA DURUMU

IZMIR

Copyright © 2017. Ege Spor Life