fiorita otel fiorita otel

İZMİRSPOR, YILDIRIM URAN’I ANDI

18 / 10 / 2020

Osman Kibar Tesisleri'nde İzmirspor'dan yetişen, Yıldırım Uran'la birlikte top oynayan, İzmirsporlu ünlü futbolcular Uran'ın anısına gösteri maçı yaptı.

İzmirspor Futbol Akademi Altyapı İzmirspor'a büyük emekleri geçen 2019 yılı Ocak ayında yitirdiğimiz Yıldırım Uran'ı andı.  Organizasyon 18 Ekim Pazar günü Osman Kibar Altyapı Tesisleri'nde saat 17.00'de başladı. 

Organizasyonda aralarında Yıldırım Uran'ın öğrencisi İzmirli Teknik adam Hamza Hamzaoğlu'nun da bulunduğu İzmirspor'dan yetişen eski ünlü futbolcular gösteri maçı yaptı. 

Karşılaşma öncesi Yıldırım Uran ve geçmişten bu yana yaşamını yitirmiş olan sporcular ile Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Silah arkadaşları için 1 dakikalık saygı duruşu,  ardından İstiklal Marşı okundu.


Mikrofona davet edilen İzmirspor Kulüp Başkanı Emin İşletir, Organizasyona katılım sağlayan tüm Sporculara, altyapıda forma terleten oyunculara, velilere ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

Ardından Yıldırım Uran’ın Kız kardeşi Nesrin Dörtel, konuşmasını yapmak üzere mikrofona davet edildi. Dörtel, “Düzenlenen bu anlamlı günde yer almanın mutluluğunu yaşıyorum. Emeği geçen herkese sonsuz teşekkür ederim” dedi.

Son olarak İzmirspor altyapısında yetişen Hamza Hamzaoğlu ise, duygu dolu anlar yaşadığını belirtti. Genç oyunculara ise İzmirspor’un kıymetini bilin mesajını iletti.

Düzenlenen gösteri maçına İzmirspor Eski Başkanlarından Cemal Dönmez, Mustafa Gürkan, Yönetim Kurulu üyesi İsmail Vatan, Camianın önde gelen isimleri, taraftarlar, Altyapı oyuncuları ve velileri, Yapıcıoğlu Başdaş ve Ak Parti Konak İlçe Başkanı Sait Başdaş, Karabağlar Gençyıldız Kulüp Başkanı Cihan Demir katılım gösterdi.


Gösteri maçında yer olan futbolcular şöyle oluştu: Kaleci Metin, Muharrem Dirik, Gürsel Baliç Erdem Özkayımoğlu, Türkay Başaran, Hamza Hamzaoğlu, Levent Devrim, Nihat Umut, Ali Osman, Behiç Basatuğrul, Mehmet Dinçel. Kaleci Rıza Yurtseven, Aziz Sağlam, Adnan Fidan, Hasip Ertürk, Hacı Hasan Dağ, Sancar Kirazlı, Arif Kocabıyık, Adnan Dürüst, Cevdet Çapar, Salih Kurucuk, Erden Özkayımoğlu, Koray İçten, Osman Peynircioğlu, Gökhan Derince ve Orkun Fidan 20’şer dakikadan toplam 40 dakika ter döktü.

Karşılaşmayı Metin Aydınoğlu, Mustafa Kaçoro ve Mustafa Sevim hakem triosu yönetti. Mavi takım ve Turuncu takım halinde çıkılan maçı Hamza Hamzaoğlu’nun forma giydiği Turuncu takım 3-2 kazandı.

 

 

Haber ve Foto: Yılmaz ÖZLAHLAN

 

 

 

 

barfks

BENZER HABERLER

ANKET

HAVA DURUMU

IZMIR

Copyright © 2017. Ege Spor Life