lifepahtshop lifepahtshop

2 YARIŞ, 2 KUPA, 11 MADALYA

28 / 10 / 2020

Bostanlıspor oryantiring de 2 yarışta 2 kupa, 11 madalya kazandı

Bostanlıspor yeni branşı oryantiring sporunda katıldığı ilk iki yarışında 6’sı birincilik olmak üzere, 11 madalya, takım halinde de 2 ikincilik elde etmesi camiada büyük sevinçle karşılandı.

Bostanlıspor Kulübü Başkanı Avni Erboy, “29. Spor branşı olarak çok kısa bir süre önce kurduğumuz oryantiring sporunda 9 Eylül ve 29 Ekim Cumhuriyet Kupası Yarışmalarında elde ettiğimiz başarı bizi oldukça sevindirdi. Bireysel 11 madalyanın dışında ilk kez katıldığımız takım yarışmasında da 2 kupa aldık. Sporcularımızı bu başarıları bizim bu sporda hedef büyütmemizi sağladı. Yetiştiriciliğin yanında yarışmacı takımlarımızı oluşturacağız. 9 Eylül Kupası Yarışmalarına ilk kez katılmamıza karşın tüm sporcularımız madalya aldı. 3 birincilik, 2 ikincilik bizi mutlu etmişti. 29 Ekim Cumhuriyet Kupası’nda da aldığımız 3 birincilik, 1 ikincilik ve 2 üçüncülük küçümsenmeyecek başarı” dedi.
Başkan Erboy, Karşıyakalıları bu spor dalını yapmaya davet ederek, şöyle dedi: “Aynı zamanda milli sporcumuz olan antrenörümüz Büşra Altun yönetiminde Bostanlıspor’a 7-12 yaş grubu alt yapımızı oluşturacak yepyeni ekip kuracağız.  Bu ekip için okul-kulüp işbirliğine gideceğiz. Tüm yaş grubunda oryantiring yapmak isteyen herkesi sporda geleceğini görenlerin doğru adresi dediğimiz Bostanlıspor’a bekliyoruz. Kısa zamanda bize büyük başarı elde ederek bizi gelecek için daha da umutlandıran tüm sporcularımıza, antrenörümüz Büşra Altun ve danışmanımız Cengiz Altun’a da teşekkür ederiz.”     

 

 

 

 

 

coruhlualt

BENZER HABERLER

ANKET

HAVA DURUMU

IZMIR

Copyright © 2017. Ege Spor Life