lifepahtshop lifepahtshop

MENDERES HAVZASINDAN AMATÖR LİGLER İLE İLGİLİ AÇIKLAMA

17 / 12 / 2020

Menderes Havzası Kulüpler Birlik Başkanı Can Toprakçı, Amatör Lıgler İle ilgili açıklamalarda bulundu

Bu yılın Mart ayı itibarı ile tatil edilen amatör ligler için hala daha bir sonuç veya bir yol haritasına kavuşabilmiş değildir.
Mart ayı itibarı ile A.S.K.F. nin amatör liglerde bir üst lige çıkma mücadelesi veren takımlar içerisinden,  seçercesine bir üst lige çıkardılar diyebilecek olduğumuz kararların altına imza atmaları ve Amatör liglerde ki sporcular için çok zor geçen bu süreci gerektiği gibi yönetemedikleri için, şapkalarını önlerine koyup düşünmeleri en temel dileğimizdir.
Amatör sporla uğraşan kişilerin ( sporcu, teknik ekip, malzemeci v.s.) ekonomik anlamda tükenme noktasına gelmiş, hayatını amatör sporla alt yapı eğitimleri ile idame ettiren kişiler 9 aydan beri hiçbir şekilde işlerini yapamamış ve evlerine ekmek götürememişlerdir.
Bu yaşanan süreç neticesinde amatör liglerde mücadele eden 15,800 kulübe bağlı 400,000 civarında spor emekçisi ekonomik kaygıları sebebi ile farklı işlerde geçimini sağlamaya çalışmaktadır. Gelecek dönemlerde ekonomik kaygıları ile farklı işlere yönlenen sporcularımızı tekrar spora döndürmek imkânsız bir hal alacaktır. 
Ülkemizde amatör ligler ve bu liglerde sporla tanışan minikler üzerine inşa edilmiş bir yapıya sahipken sadece sporcularımız değil sporla tanışacak olan minik yavrularımızda sahipsiz kalmıştır. Kaybedilmiş bir yıl kaybedilecek bir nesil demektir. 
Bu güne kadar yaşanan süreçte amatör sporculara sosyal medyada profesyonel sporcular ve bazı sivil toplum örgütleri sözde destek olmuşlardır. Lafla peynir gemisi yürütmekten öteye gitmeyen söylemlerle 1 adım yol alınamamıştır. Amatöre gönül vermiş emekçiler yalnız bırakılmıştır. Bu süreç neticesinde kaybedilecek olan amatör liglerde ki sporcuları,  gelecekte kaybedecek olduğumuz profesyonel sporcular olacaktır. Amatör için hiç bir şey yapılmaması gelecekte profesyonel liglerin altına bomba koymaktan öteye bir eylem olmayacaktır. 
Çözüm noktasında bizlerin beklentileri 2019 /2020 sezonunda Resmi maçlara çıkmış olan sporculara A.S.K.F. gözetiminde bir havuz oluşturulması, vatandaşına, esnafına, çalışanına her koşulda sahip çıkmaya çalışan Sayın Cumhurbaşkanımızın hiç bir siyasi beklentisi olmayan tek amacı çocuklarımızı gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzaklaştırmak için spora yönlendirmeye çalışan ve tek geçimi spor olan  ekonomik güçlük çeken, geçimini sağlayamayacak durumda olan spor emekçilerimize ekonomik olarak destek olması en temel dileğimizdir. Amatör takvim için kesin kararın ivedilikle  verilmesi, amatörümüzün önünü görebilmesi adına en önemli konudur.
 
Menderes Havzası Kulüpler Birliği Başkanı Can TOPRAKCI
 
 
 
 
 
 

barfks

BENZER HABERLER

ANKET

HAVA DURUMU

IZMIR

Copyright © 2017. Ege Spor Life